nawadnianie ogrodów

Architekt krajobrazu i nawadnianie ogrodów

Obecnie bardzo wiele uczelni wprowadza do swojej oferty nowy kierunek – architekt krajobrazu. Ja osobiście bardzo pochwalam tego typu działania, ponieważ zauważam coraz większy popyt na tego typu usługi. Ogrodników z prawdziwego zdarzenia już prawie nie ma.

Nawadnianie ogrodów nie sprawia mi problemów

nawadnianie ogrodówZa ogrodników uważają się ci, którzy koszą trawę lub podlewają chodniki. Ja tych czynności bym tym mianem nie nazwała, ponieważ mam bardzo duży szacunek do zawodu ogrodnika. Architekt krajobrazu dla mnie ogrodnikiem nie jest. Nie każdy ogrodnik zna się na projektowaniu ogrodu, a nie każdy architekt na roślinach. Dlatego w pewien sposób te dwa zawody się uzupełniają. Przede wszystkim ostatnio jest ogromny popyt na ogrody. Zakładają je galerie handlowe, miasta i miasteczka. Wiele prywatnych osób również chce coś takiego posiadać, choć zazwyczaj samodzielnie wolimy swój ogród przygotować. Mnie samą ten zawód bardzo interesował. Dla mnie pielęgnacja ogrodów jest czystą przyjemnością. Nie sprawia mi też trudu odpowiednie nawadnianie ogrodów łódź, ani projektowanie ogrodów. Mogłabym bez problemu świadczyć usługi ogrodnicze z uśmiechem na ustach. Jednak ten kierunek przegrał z miłością do zabytków. Wiele osób uważa go za tzw. zapychacz i nieprzyszłościowe zajęcie. Moim zdaniem jednak ludzie coraz bardziej doceniają naturę i chcą się nią otaczać. Tak naprawdę żaden kierunek nie gwarantuje nam pracy. Nawet lekarski, stomatologiczny czy prawniczy. Wszystko zależy od naszych umiejętności, szczęścia i samozaparcia. Ludzie w takich wielkich miastach jak Łódź, myślą raczej o pracy w korporacji lub jakimś biurze.

Dziś jednak trzeba mieć o wiele bardziej otwarty umysł. Liczy się nietuzinkowy pomysł na siebie. Nie wiem jak dalej będzie się to rozwijać, ale czuję, ze osoby po tym kierunku będą naprawdę zadowolone.