Cena wykonania nowego dachu ze strzechy

Planując wykonanie dachu ze strzechy nad starym lub nowym domem, zastanawiamy się, jaki będzie całkowity koszt tej inwestycji i jakie elementy należy wziąć pod uwagę przy wykonywaniu wyceny. Profesjonalne firmy dekarskie, zajmujące się kryciem tradycyjnych dachów z trzciny, wyceniają cały proces, od łat, po obróbki blacharskie i instalacje przeciwpożarowe i odgromowe.

Elementy wyceny tradycyjnego dachu z trzciny

dach ze strzechy cenaDo wykonania pełnego kosztorysu prac dekarskich, w obrębie strzechy, potrzebne są dokładne wymiary połaci dachowych. Cena nowego dachu będzie zawsze inna, niż w przypadku obiektów zabytkowych, gdzie dodatkowo dolicza się zdjęcie starej strzechy. Koszt takiej usługi wraz z wszystkimi materiałami, może być różny, zależny od regiony kraju, od ekipy dekarskiej, od powierzchni dachu. Dla wszystkich, którzy chcą wykonać dach ze strzechy cena jest bardzo istotna. To od niej zależy przebieg inwestycji. Koszt wiązek trzciny w niewielkim stopniu wpłynie na ostateczną cenę. Ważniejsze czynniki to zamówienie profesjonalnej ekipy, która potrafi sprawnie położyć strzechę. Dodatkowo należy doliczyć koszty obróbek blacharskich, murowanie/ tynkowanie kominów, impregnacje środkiem ognioodpornym i inne elementy, jak wykończenia. Przykładowy kosztorys dachu ze strzechy może opiewać na kwotę ok. 200 zł za m2 strzechy. Widełki cenowe są dość rozległe. Metr kwadratowy strzechy może kosztować od 100 do 200 zł.

Wycena wykonania dachu ze strzechy jest sprawą bardzo indywidualną. Firmy dekarskie posługują się precyzyjnym cennikiem, lecz koszt finalny zależy od różnych czynników. Jednym z nich jest to w jakim stanie znajduje się dach, czy kładziemy go na nowym, czy starym obiekcie. Najprostsze dachy dwuspadowe będą tańsze od dachów z lukarnami i oknami dachowymi.