Co wpływa na wycenę warszawskich mieszkań

Rzeczą, której nie każdy jest świadomy jest to, że na wyceny wpływa zwykle znacznie więcej kwestii, niż może nam się wydawać. Dobre zaznajomienie się z nimi pomoże nam lepiej zrozumieć rynek mieszkań, na którym każdy z nas musi się jakoś odnaleźć.

Jak dobrze wycenić mieszkanie w stolicy

dobra wycena mieszkania w WarszawiePrzede wszystkim należy pamiętać o tym, że każda decyzja i wycena jest czymś konkretnym podyktowana, nawet jeśli na pierwszy rzut oka tego nie rozumiemy. Nieraz zdarzało się, że dwa mieszkania w tym samym bloku i w tej samej klatce dość mocno różniły się ceną. Oczywiście by w pełni zrozumieć ten proces, trzeba byłoby zostać rzeczoznawcą, ale jeśli chcemy po prostu mieć trochę pojęcia o tym biznesie, wystarczy przeczytać kilka artykułów. Główne czynniki wpływające na cenę, to lokalizacja, wielkość, wiek budynku i udogodnienia. Lokalizacja nie musi oznaczać ścisłego centrum miasta – dobrze jest, jeśli po prostu mieszkanie nie znajduje się na uboczu, a w pobliżu jest wiele przystanków autobusowych. Często dobra wycena mieszkania w Warszawie wiąże się z tym, ile lat ma budynek w którym znajduje się mieszkanie, czy elewacja jest odświeżona oraz czy jest on ocieplony. Znaczenie mają również parking i bliskość sklepów – praktycznie wszystko, o czym tylko jesteśmy w stanie pomyśleć. Warto jest o tym wiedzieć, choćby po to, by wspomnieć o tym w ogłoszeniu gdy będziemy sprzedawać albo wynajmować mieszkanie. Tak samo jest to istotne po to, byśmy będąc po drugiej stronie, to my nie przepłacili za mieszkanie.

Rynek nieruchomości i mieszkań w Warszawie jest bardzo skomplikowany i rozbudowany, co nie oznacza wcale, że nie jesteśmy w stanie nauczyć się w nim poruszać. Wystarczy mieć chęci i trochę wolnego czasu. Po kilku artykułach zwykle już wszystko staje się jasne.