Czy ziemniaki powinno się nawozić?

Nawożenie dotyczy praktycznie wszystkich roślin, nie tylko tych jadalnych. Każdy chce, aby nawet na przykład zakupiony prze niego kwiatek stał jak najdłużej. By ładnie kwitł, miał piękne zielone liście, by nie usechł ani nie zwiędł. Staramy się i dbamy o nasze rośliny jak możemy.

Czy nawóz jest potrzebny?

Onawożenie ziemniaków wczesnychdpowiedź powinna być jasna. Oczywiście, że nawóz jest potrzebny, czasami wręcz można się posunąć do stwierdzenia, że nawóz jest niezbędny. Roślina potrzebuje wiele składników i minerałów do tego, aby poprawnie i prawidło rosnąć. Przykładowo nawożenie ziemniaków wczesnych jest niezwykle ważne, nawet gdy jest są one uprawiane na oborniku. Bulwy po nawożeniu odpowiednimi minerałami są dużo bardziej odporne na różnego rodzaju czynniki chorobotwórcze i tak zwany stres wodny. Oczywiście, jak każdemu wiadomo, ziemniak, który był odpowiednio nawożony i odpowiednim czasie, może urosnąć fioletowy, zielony bądź czarny, albo nie urosnąć w ogóle. Ziemniaki są ważnym elementem polskiej diety i kuchni. Wręcz można powiedzieć, że są podstawą naszej kuchni. Dlatego warto pamiętać o tym, aby nawóz był odpowiednio dostosowany. Ziemniaki wtedy będą duże, smaczne i w odpowiednim kolorze ziemniaka. Najlepiej, aby nawóz zawierał fosfor, magnez i na przykład potas. Ziemniaki odpowiednio nawożone można trzymać w piwnicy przez całą zimę i nic się z nimi złego nie stanie.

Podsumowując- nawóz jest niezbędny do tego, aby ziemniak urósł prawidłowo. Tak jak było już wspomniane- każda roślina potrzebuje swojej dawki witamin. Więc tak jak troszczymy o storczyki i dbamy, aby miały odpowiednie oświetlenie, wilgotność, temperaturę, tak samo powinniśmy troszczyć się o ziemniaki. Aby na każdym polskim stole mogły zawitać i żeby każdy ze smakiem zjadł je z kotletem.