Czym jest deratyzacja?

W przestrzeni miejskiej, coraz częściej dochodzi do bezpośredniego spotkania z różnymi rodzajami gryzoni. Najczęściej są to szczury oraz myszy. Mały problem, jeżeli trafimy na pojedyncze okazy, jednak gorzej jeżeli nasza okolica została przez nie skolonizowana.

Kto w Krakowie zajmuje się deratyzacją?

Deratyzacja KrakówGryzonie nie stanowią dla nas bezpośredniego zagrożenia, gdyż o ile nie są chore na wściekliznę – nie atakują ludzi. Jednak stanowią zagrożenie epidemiologiczne, gdyż żyją w środowisku, które pełno jest szkodliwych bakterii, wirusów oraz innych szkodliwych mikroorganizmów. W dodatku same zapadają na choroby, których stają się nosicielami, a ich obecność w pobliżu zbiorników wodnych jak studnie, stanowi naprawdę duże niebezpieczeństwo. Deratyzacja to działanie, które ma na celu eksterminację wszelkich zagrożeń. Może być ona przeprowadzona za pomocą różnych środków chemicznych, poprzez wyłapywanie, a także poprzez rozkładanie specjalnych klatek z zatrutym pożywieniem. Pułapki mechaniczne, znane z bajek dla dzieci, raczej odeszły już do lamusa. Jeżeli deratyzacja Kraków jest miastem, w którym znajdziemy bardzo dużo firm działających w tej branży. Najbardziej popularne metodą eliminacji gryzoni, jest właśnie zatrute pożywienie, na które głodne zwierzęta z reguły się nabierają. Jednak wraz z rozwojem technologii przychodzą nam z pomocą bardziej humanitarne metody. Jedną z nich jest wpuszczanie, do wcześniej zlokalizowanej kolonii – ozonu, czyli gazu, który zabija wszelkie żywe organizmy. Co ważne, oprócz samych gryzoni, likwiduje on wszelkie zagrożenia mikrobiologiczne. Najlepiej przeprowadzić ten zabieg kilkukrotnie – dla większej pewności.

Deratyzacja jest coraz bardziej popularną usługą, ze względu na ilość śmieci i odpadów, jakie produkuje człowiek. Zsypy na śmieci, śmietniki i inne miejsca, w których składuje się odpady, to dla gryzoni istne szwedzkie stoły, z których łatwo nie zrezygnują.