Dlaczego warto kupić dziecku poduszkę sensoryczną?

Chcąc zapewnić dziecku jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju należy przykładać dużą uwagę do otoczenia dziecka – tego, jakie ma łóżeczko, ubrania, w czym śpi, czy nawet, jakie ma zabawki. Przykładowo, zapewniając dziecku dostęp do sensorycznych poduszek i przytulanek, pozytywnie oddziałujemy na jego zmysły. Wpływanie na zmysły dziecka jest ważnym elementem życia.

Sensoryczne poduszki rozwijają różne zmysły dziecka

poduszka sensoryczna dla dzieciJakie zmysły powinny być rozwijane na najwcześniejszym etapie życia niemowlaka? Przede wszystkim zmysł wzroku i dotyku. Dobra poduszka sensoryczna dla dzieci powinna zostać wykonana z kilku różnych materiałów, tak by każdy z materiałów miał np. inną grubość i był inny w dotyku. W ten sposób dziecko rozwija zmysł dotyku. Ważne też by materiały te miały kontrastowe kolory. Różowe czy błękitne zabawki są urocze ale dobra zabawka albo poduszka sensoryczna powinna zostać uszyta z materiałów, które ozdobione są elementami w kolorze białym, czarnym i czerwonym. To właśnie te kolory stymulują wzrok dziecka, ponieważ są one kontrastowe. Z tego względu zabawki i poduszki dla najmłodszych często nazywane są też kontrastowymi. Fajnie, jeżeli do poduszki doszyte są jakieś dłuższe szeleszczące elementy, za które dziecko będzie mogło złapać. Każdy niemowlak z pewnością będzie zainteresowany takim materiałem, który przy każdym dotyku szeleści, a zmysł słuchu malucha będzie stymulowany.

Mało kto wie, że nawet niemowlaki potrzebują odpowiednich zabawek. Sensoryczne zabawki i inne akcesoria dla niemowlaków powinny znaleźć się w każdym domu, w którym są małe dzieci. Dziecko powinno być otaczane różnymi bodźcami, więc zakup poduszki sensorycznej dla dziecka jest świetnym pomysłem. Trzeba tylko wybrać zabawkę dobrej jakości.