Do czego można użyć stoły bankietowe?

Jednym z ważniejszych mebli, jakie muszą mieć hotele na salach konferencyjnych, to stoły. To właśnie na nich znajduje się poczęstunek, jedzenie lub coś do picia, w zależności od tego, jaki charakter ma spotkanie. Stoły te są zawsze przygotowywane tuż przed przyjęciem i dzięki temu można dostosować ich ilość do konkretnej potrzeby.

Jakie powinny być stoły bankietowe?

stół bankietowy składanyDlatego stoły bankietowe powinny mieć określone właściwości, po to, by można z nich było korzystać w sposób jak najbardziej wygodny i funkcjonalny. Pierwszą dużą zaletą takich stołów, jest posiadanie składanych nóg. Dzięki temu stały jest dużo łatwiej magazynować. Wystarczy złożyć nogi w stole i można wsadzić je do magazynu, układając stół na stole. Zajmuje to dużo mniej miejsca. Dzięki temu i lekkości stół bankietowy składany jest również wygodnym ładunkiem do transportu. Wystarczy złożyć stół i podnieść. To znacznie ułatwia przenoszenie i dostosowywanie do kolejnej imprezy ilość stołów. Ponadto stoły muszą być wykonane z materiału, który jest odporny i wytrzymały. Tylko wówczas nie zniszczy się za szybko w momencie trwałego użytkowania go podczas każdej imprezy. Mocny materiał poradzi sobie również z wycieraniem i przesuwaniem rzeczy na jego powierzchni. Dlatego stoły bankietowe nie mogą być wykonane ze zwykłego drewna, gdyż po pierwsze stoły byłyby zbyt ciężkie, by je przenosić, a po drugie szybko zniszczyłyby się pod wpływem wody. Znaczne ślady użytkowania byłyby wyjątkowo widoczne.

Każdy stół musi pełnić swoją funkcję i być solidnym i wytrzymałym miejscem spotkać całej rodziny. Jeśli jest to stół bankietowy, to ma dużo większą liczbę osób, które musi obsłużyć. Dlatego pod wieloma względami różni się to od stołów znajdujących się w każdym domu, a zarazem musi być tak samo solidny i znosić trudne warunki dużo częściej niż zwykły stół.