Dodatkowy materac nawierzchniowy

Najczęściej śpimy na materacach piankowych lub sprężynowych, które jak każda rzecz, z czasem tracą swoje cechy. Sprężyny się zużywają, a na piankowych materacach powstają odgniecenie, które sprawiają, że spanie na nich nie jest komfortowe.

Czy materace nawierzchniowe są niezbędne?

materac nawierzchniowy 160x200Z pewnością się nie wyśpimy na starym  i wygniecionym materacu, ponieważ będzie on miał nierówną powierzchnię. Wiele osób w takiej sytuacji wyrzuca materac i kupuje nowy, jednak wiąże się to ze sporym wydatkiem. Jednak możemy odnowić nasz stary materac znacznie niższym kosztem, bez jego wymiany. Wystarczy zastosować dodatkowy materac nawierzchniowy 160×200, który można położyć na dowolnym materacu w tym samym rozmiarze. Jest to idealne rozwiązanie, które pozwoli doskonale wyrównać powierzchnię każdego materaca, ponieważ ma on wypełnienie ze specjalnej pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej. W sprzedaży znajdziemy materace nawierzchniowe w kilku wariantach oferujących twarde, średnio – twarde i miękkie powierzchnie. Nowoczesne modele o specjalnym przeznaczeniu mają nawet wyprofilowaną powierzchnię, która zapewnia optymalne podparcie w poszczególnych odcinkach kręgosłupa. Tego typu materac jest bardo praktyczny i w każdej chwili można go zdjąć, zwinąć i schować w szafie czy szufladzie pod łóżkiem. Sprawdzą się też jako dodatkowe materace dla gości. Kupimy je w każdym sklepie z materacami lub wyposażeniem sypialni. Są one na pewno znacznie tańsze niż klasyczne, na których śpimy, bo są wyczuwalnie cieńsze.

Materace znajdziemy przynajmniej w kilku rozmiarach na łóżka jedno i dwuosobowe, ale również będą pasować na rozkładane sofy i kanapy. Najtańsze modele kupimy w sklepach internetowych za około dwieście – trzysta złotych, a najdroższe kosztują dwa lub trzy razy więcej.