Działanie ćwierćobrotowych siłowników pneumatycznych

Zasilane sprzężonym powietrzem siłowniki pneumatyczne mają za zadanie umożliwiać ręczne sterowanie zaworami. Mogą je otwierać lub zamykać. Analizowane egzemplarze są modelami ćwierćobrotowymi, czyli pozwalającymi na manipulację ich podstawą do dziewięćdziesięciu stopni. Działają jedno lub dwustronnie. Mówiąc najprościej, oznacza to, że można je ustawiać w jednym lub w dwóch kierunkach. 

Na czym polega praca siłowników

siłowniki pneumatyczne ćwierćobrotoweSiłowniki w tym wydaniu pomagają w kontrolowaniu przepływu substancji, które znajdują się w fabryce. Można manipulować ich położeniem do kąta dziewięćdziesięciu stopni. Ich obsługa polega na ręcznej pracy człowieka. Pomagają w tym sprzężone powietrze i zawarte w nich pozycjonery. Są to urządzenia zezwalające na sterowanie działaniem całego systemu. Interesujące nas siłowniki pneumatyczne ćwierćobrotowe mogą poruszać się w jednym lub obu kierunkach. Mają zainstalowany specjalny system amortyzujący, który zapobiega wszelkim nieprawidłowościom spowodowanym wstrząsami, które mogłyby być efektem ubocznym ich działania. Wspomagają pracę zakładu przemysłowego dzięki prostej obsłudze regulacji przepływu cieczy. Mogą być dostosowane do wszelkiego rodzaju napływającego materiału. Wyprofilowanie ich do potrzeb klienta ma dobry wpływ na ich wytrzymałość oraz wydajność pracy całego zakładu. Ich łatwa instalacja umożliwia jak najszybsze rozpoczęcie prac.

Omówione powyżej siłowniki pneumatyczne skutecznie uszczelniają i kontrolują przepływanie cieczy. Stanowią osprzętowienie niemal każdej firmy przemysłowej. Gwarantują bezpieczeństwo wszystkich pracowników oraz całego systemu, a także zwiększają jego wydajność. Materiały wykorzystane do ich realizacji cechują się dużą wytrzymałością i odpowiednią izolacją, dostosowaną do ich pracy.