Funkcjonalne hale tenisowe

 

Tenis jest w Polsce uznawany jako sport elitarny. Wśród całego społeczeństwa panuje stereotyp o tym, ze w tenisa grają tylko najbogatsi Polacy. Tenisa chętnie uprawiają także aktorzy i gwiazdy telewizji. bardzo często prywatne korty tenisowe funkcjonują w dużych rezydencjach. Na taki luksus mogą sobie pozwolić tylko nieliczni Polacy, ponieważ koszt eksploatacji i utrzymania takiej hali jest bardzo wysoki. 

Obiekty tenisowe w Polsce

hale tenisoweKorty tenisowe w Polsce są głównie obiektami odkrytymi. Coraz częściej jednak budowane są hale tenisowe. Wiele miast w Polsce coraz chętniej inwestuje w obiekty sportowe. Hale tenisowe są ozdobą miasta i służą wszystkim mieszkańcom. Coraz zamożniejsze społeczeństwo chętniej wydaje pieniądze na aktywny styl życia. Tenis także staje się coraz popularniejszą dyscypliną dzięki sukcesom polskich tenisistów. Ile kosztuje budowa hali tenisowej? Według przedstawiciela jednej z firm budowlanych, specjalizującej się w generalnym wykonawstwie obiektów sportowych, budowa hali tenisowej jest to koszt od 500 000 złotych do 1 500 000 złotych. Wszystko zależny od materiałów użytych do budowy krytego kortu tenisowego. Najtańsze hale tenisowe są to hale w postaci namiotu, który jest ogrzewany. Nawierzchnia tenisowa, wymaga utrzymania odpowiedniej temperatury. oprócz kortu tenisowego trzeba także wybudować zaplecze. Do zaplecza należy: szatnia z łazienką, magazynek dla sprzętu oraz zaplecze techniczne w postaci np: pieca grzewczego.

Kryte korty tenisowe to najczęściej obiekty stojące samodzielnie, nie przynależące do innych budowli. Standardowy kort tenisowy jest o długości 24 metry i szerokości 8 metrów. Kryte korty mają wysokość około 9 do 10 metrów tak, aby zapewnić swobodę grającym. Standardowe hale modułowe do tenisa mają całkowite długość do 36 metrów oraz szerokość do 17 metrów. W hali tenisowej trzeba zapewnić również odpowiednie oświetlenie.