Gres drewnopodobny na podłogę

 

W poszukiwaniu materiału na podłogi często oglądamy różnego rodzaju aranżacje wnętrz. Wiele z nich, choć nam się podoba, niekoniecznie jest praktycznych i na odwrót, te praktyczne nie zawsze trafiają w nasz gust. Szczęśliwie producenci materiałów budowlanych i do wykończenia wnętrz coraz bardziej poszerzają swoją ofertę produktów.

Płytki deskopodobne z linii Indus

gres indusW modzie niewątpliwie pozostaje drewno. Niestety cena dobrej jakości desek podłogowych, twardych, bez wad, które przetrwają kilka dziesięcioleci, może przyprawić o zawrót głowy. Drugim trendem są podłogi wykładane płytkami, nie tylko w kuchni i łazience, ale również w salonie, przedpokoju czy sypialni. A gdyby tak… połączyć oba trendy w jedno? Jest to możliwe, ponieważ wielu producentów tworzy płytki drewnopodobne. Posiadają one wzór drewna, jednak wciąż są ceramicznymi płytkami. Aby lepiej odwzorowywać wygląd desek, zwykle są one stosunkowo długie. Przykładem tego rodzaju płytek jest gres Indus. Jest to seria płytek z gresu szkliwionego, które można zastosować wewnątrz domu oraz na zewnątrz. Posiadają one kilka różnych kolorów: jaśniejszy i ciemniejszy brąz, szaro-biały oraz ciemny szary. Z powodzeniem mogą udawać drewno naznaczone już przez upływ czasu. Ciekawy, drobny wzór płytek Indus sprawia, że mogą one interesująco wyglądać w dowolnym wnętrzu. Ich klasa ścieralności pozwala na stosowanie ich nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale też np. w hotelowych łazienkach, ponieważ nadają się do pomieszczeń intensywnie użytkowanych.

Gres taki jak Indus można kłaść w całym domu albo też potraktować płytki z takim wzorem jako odpowiednie uzupełnienie drewnianych podłóg. Nie będą się one odcinały rysunkiem od naturalnego drewna, dzięki czemu cała aranżacja wnętrza będzie znacznie bardziej jednolita, spójna. Z pewnością będzie to dobrze wyglądać.