Ilość sprzedawanych rowerów rośnie

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre. Cieplejsze dni sprzyjają rowerzystom, mimo tego, że mamy dopiero kwiecień. Taka w pełni wiosenna aura cieszy sprzedawców rowerów. Sklepy odnotowują rekordową sprzedaż rowerów. W sumie nie ma jakiejś konkretnej przyczyny takiego stanu rzeczy. Cieszy na pewno fakt, że jako społeczeństwo dużo się ruszamy.

Dużo ludzi kupuje nowy rower w tym sezonie

rowery focusPromowany od dłuższego czasu w mediach zdrowy tryb życia dosyć mocno wypromował różne aktywności fizyczne. W czołówce znajduje się bieganie oraz jazda na rowerze. Dużą ilość rowerzystów możemy obserwować od początku kwietnia. Sezon wiosenny rozpoczął się niezwykle szybko ze względu na aure. Jak na ten miesiąc jest naprawdę ciepło i kwiecień nie szczędzi nam słonecznych dni. W parkach, lasach i na obrzeżach miast całe rodziny jeżdżą na rowerach. Oblężenie przeżywają również sklepy sportowe, gdzie zapotrzebowanie na rowery gwałtownie wzrosło w przeciągu ostatnich kilku tygodni. Jednymi z najlepiej sprzedających się rowerów są na przykład rowery focus, które w tym sezonie cieszą się naprawdę ogromną popularnością. Pośród licznych modeli dominują jak zawsze rowery górskie. Chociaż bardzo dobrą sprzedaż odnotowują również rowery miejskie. Coraz więcej osób decyduje się bowiem na poruszanie się po mieście za pomocą rowerów. Sprzyja temu coraz większa ilość wydzielonych ścieżek rowerowych, które zwiększają znacznie bezpieczeństwo na drogacj oraz komfort podróży.

W tym roku wiosna rozpoczęła się wyjątkowo wcześniej. Ciepłe, słoneczne dni wyciągnęły na świeże powietrze amatorów jazdy na rowerze. Bardzo dużo ludzi zdecydowało się też w tym roku na zakup roweru. Sklepy odnotowują rekordowe sprzedaże. To bardzo dobry prognostyk, który pokazuje, że nasze społeczeństwo chętnie spędza aktywnie wolny czas.