Jak się odtruć od alkoholu?

Terapia alkoholizmu wymaga podjęcia kompleksowych działań, które obejmują pomoc psychologiczną oraz farmakologiczną. Alkoholizm jest ciężką i postępującą chorobą, która dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Bywają sytuację, kiedy terapię uzależnienia poprzedza wizyta na oddziale detoksykacyjnym.

Odtrucie alkoholowe wymaga podjęcia odpowiednich działań

odtrucia alkoholoweNie ulega wątpliwości, że alkoholizm niszczy zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Alkoholicy przyjmują przez dłuższy czas duże dawki alkoholu, co ma swoje następstwa. Dowiedziono, że alkohol w dużych ilościach uszkadza wątrobę i inne narządy. Powoduje również nadciśnienie, cukrzycę oraz padaczkę. Długoletni alkoholicy, którzy mają za sobą długi i nieprzerwany ciąg alkoholowy, zanim zdecydują się na terapię w ośrodku leczenia uzależnień, powinni przejść detoksykację organizmu. Odtrucia alkoholowe wymagają podjęcia szeregu działań o charakterze medycznym. Pacjenci na oddziałach detoksykacyjnych uzyskują fachową pomoc w oczyszczeniu swojego organizmu z alkoholu bez szkodliwych następstw zdrowotnych. Lekarze odpowiednio zadbają o pacjenta. Na oddziałach detoksykacyjnych najczęściej podaje się elektrolity, leki wzmacniające pracę serca oraz leki uspakajające. Leki uspakajające pozwalają osłabić silne objawy zespołu abstynencyjnego. bywa, że w zespole abstynencyjnym pojawiają się napady padaczkowe. Lekarze na oddziale detoksykacyjnym wiedzą, jak im zapobiec.

Nie ulega wątpliwości, że alkohol szkodzi zdrowiu. Alkohol przyjmowany w dużych ilościach przez dłuższy czas działa na organizm niczym trucizna. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by odtruć organizm. Często bywa, że konieczna okazuje się wizyta na oddziale detoksykacyjnym. Nagłe odstawienie alkoholu może wiązać się bowiem z niekorzystnymi następstwami.