Jak ułatwić sobie pracę?

 

W okresie przedświątecznym, zawsze jest ogrom pracy w domu. Moja żona przygotowuje dla naszej czwórki tyle jedzenia, że starczyłoby dla ośmiu osób. Do tego jeszcze dochodzi sprzątanie, jakby miała przyjechać jakaś inspekcja i sprawdzać czystość okien.

Uniwersalne dyski czepne

dysk czepnyZwykle unikałem przedświątecznej krzątaniny, pracując do późna w biurze. Niestety, w tym roku, przed Wielkanocą pracowałem w domu i żona zleciła mi trzepanie dywanów oraz pastowanie podłóg. Próbowałem się wymigać, jednak moja małżonka nie odpuszczała, nawet dzieciaki zagoniła do sprzątania. Po dwóch dniach miałem tak dosyć, że pod jakimś pretekstem wyrwałem się do centrum handlowego. W markecie z akcesoriami budowlanymi, nagle mnie olśniło, kiedy zobaczyłem dyski z filcem polerskim. To narzędzie mogłoby znacznie uprościć moją pracę, jednak nie miałem w domu szlifierki, a za zakup tak drogiego urządzenia, żona urwałaby mi głowę. Moje przemyślenia przerwał sprzedawca, pytając, czy może w czymś pomóc. Powiedziałem mu więc o moim problemie, a on mi wtedy pokazał dysk czepny z adapterem do mocowania na wiertarce. Dyski czepne służą do mocowania tarcz filcowych, służących do polerowania, ale także, można na nich mocować tarcze z papierem czepnym. Dysk polerski pasuje do niemal każdej szlifierki dostępnej na rynku, a dzięki adapterowi, dysk może być zamontowany na każdego rodzaju wiertarce. Oznacza to, że mogę go wykorzystywać do różnych prac w domu, nie tylko do polerowania podłogi. Odczułem też ulgę, że nie będę musiał wracać do domu tylko po to, żeby sprawdzić model mojej wiertarki.

Polerowanie podłogi przy użyciu dysku czepnego z filcem, było naprawdę świetnym pomysłem. Praca, zamieniła się dla mnie w zabawę, a moja żona była zachwycona efektem. Stwierdziła, że podłoga w naszym domu jeszcze nigdy tak nie lśniła.