Jak ważna jest dobra jakość plecaka szkolnego?

Zawsze mi powtarzano, że dzieci to skarbonka bez dna. Nie chciałam w to wierzyć, dopóki nie doczekałam się swoich. Kocham je nad życie, ale mam wrażenie, że ciągle czegoś potrzebują. Gdy kupuję na zapas, chcą czegoś innego, i tak w kółko. Gdy posłałam dzieci do szkoły ich potrzeby się zintensyfikowały.

Co można nosić w plecaku szkolnym?

dobry plecak szkolnyPostanowiłam zmienić trochę metodę i kupować lepsze jakościowo rzeczy. Ostatni plecak szkolny Maćka kupiłam w zwykłym sklepie, za nieduże pieniądze, pamiętam to jak dziś. Pomyślałam, że tym razem kupię mu naprawdę dobry plecak szkolny i będę liczyła, że wytrwa dłużej niż rok. Jeszcze poprzedni był drogi, ale widziałam jak Maciek nosi go tylko na jednym ramieniu, co bardzo mnie denerwowało. Tym razem chciałam kupić coś nie tylko dobrego jakościowo, ale też dobrego dla jego kręgosłupa. Nie wiem, czy jest to możliwe w przypadku nastolatka, ale liczyłam, że tym razem się uda. Usłyszałam, że plecak ma mieć dużo kieszonek i ma być ciemny, bo chciał go zabierać ze sobą na wycieczki, a ciemne barwy miały go chronić przed ubrudzeniem. Nie wiem czemu syn nagle zaczął się interesować brudem na plecaku, ale był to dobry kierunek jaki obrał. Znaczyło, że dojrzewa. Praktyczne zastosowanie plecaka też mi się spodobało. Gdy syn dorośnie, nie będę mogła mu już kupować takich rzeczy, więc starałam się teraz wykorzystać okazję do rozpieszczania. I trochę do kontroli, bo przecież mogłam mu dać pieniądze, by plecak sam sobie kupił. Jednak wolałam być przezorna.

Jest młody, w okresie dojrzewania, nie chcę, by podjął jakąś głupią decyzję. Kupi sobie coś tańszego, by nie wydać wszystkiego, a potem będzie żałował. Dlatego tym razem dokonałam wyboru za niego, póki jeszcze mogę. Wiem, że niedługo będzie dorosły, a ja ciągle w nim widzę mojego małego ukochanego chłopczyka.