Jak wybrać optymalny krem do golenia ?

Skóra każdego mężczyzny jest inna i potrzebuje różnych rozwiązań aby o nią skutecznie dbać. Szczególnie newralgicznymi punktami są broda oraz szyja czyli miejsca gdzie pojawia się zarost. W jego skutecznym goleniu mogą pomóc różne środki : pianki, żele lub kremy. Najlepsze rozwiązanie dla siebie samego musi wybrać każdy mężczyzna.

Krem do golenia najlepszy do usuwania zarostu

krem do golenia dla mężczyznGłównym czynnikiem, który determinuje wybór odpowiedniego środka do skutecznego usuwania zarostu jest wrażliwość skóry. Jest to indywidualna sprawa każdego mężczyzny lecz niestety nie zawsze może się kierować zapachem lub formą stosowania. Najbardziej popularnym specyfikiem wydaję się być pianka lecz aby skutecznie zadziałała trzeba umiejętnie ją rozprowadzić aby za grube warstwy nie stawiały oporu ostrzu. Żel jest opcją dla użytkowników ceniących sobie przede wszystkim wydajność. Ponadto dobrze zmiękcza zarost i z łatwością przylega i pokrywa całą powierzchnie przeznaczoną do ścięcia. Najlepszą opcją wydaję się krem do golenia dla mężczyzn. Wystarczy rozprowadzić go delikatnie po skórze i powoli usuwać zarost. Większość kremów posiada właściwości dzięki którym łagodzą wszelkiego rodzaju zacięcia i podrażnienia. Kolejnym plusem jest łatwość w czyszczeniu maszynki do golenia lub brzytwy po skończeniu cięcia.

Każdy usuwający zarost mężczyzna próbuje wielu sposobów aby znaleźć ten optymalny – nie drażniący skóry a przy tym skutecznie zmiękczający i usuwający włosie. Środków jest wiele m.in. : żele, pianki, mydła oraz kremy. Ten ostatni wydaje się opcją coraz częściej stosowaną ze względu na prosty sposób stosowania oraz mycia golarki lub maszynki. Do tego przyjemne najczęściej miętowe zapachy specyfiku sprawiają, że uczucie świeżości towarzyszy nam przez długi czas.