Jak zostać kierowcą motocyklu?

Jeżeli chodzi o kategorię prawa jazdy A2 to uczestnik kursy uzyskuje uprawnienia, które pozwolą prowadzić mu motocykl mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nie przekraczającym 0,2 kW/kg. Również wtedy można jeździć na pojazdach, które są określone dla kategorii AM. Z tego powodu wiele osób, którzy chcą posiadać lub posiadają własny jednoślad chce skończyć stosowny kurs.

Kategoria A2 na jednoślady 

prawo jazdy a2 - krakówJednak aby się na niego napisać należy posiadać profil kandydata na kierowcę. Po załatwieniu tej formalności śmiało możemy zanieść stosowny profil do wybranej szkoły jazdy. Taki kurs może rozpocząć osoba, która ukończyła osiemnaście lat. Jednak istnieje jeden wyjątek. Dotyczy on sytuacji kiedy osoba ma trzy miesiące do ukończenia osiemnastego roku życia. Wtedy również może brać uczestnictwo w danym kursie. Jednak co z osobami, które posiadają już kategorię A1? Wtedy są zwolnione z egzaminu teoretycznego. Również nie które szkoły wprowadzają zasadę gdzie ulega zmiana godzin praktycznych. Jest wtedy ona w liczbie dziesięciu. Oczywiście jest to indywidualne podejście, ponieważ kursant ma prawo tak dostosować liczbę godzin praktycznych aby czuć się pewnie podczas prowadzenia pojazdu. Jedną z najpopularniejszych obecnie szkół można zobaczyć w dawnej stolicy Polski. Prawo jazdy a2 – kraków cieszą się w tym rejonie ogromną popularnością. 

Cały kurs dzielimy analogicznie na dwie części jeżeli zaczynamy bez żadnej innej kategorii. Należy przygotować się do egzaminu teoretycznego, a następnie po odbyciu praktyki czeka nas egzamin państwowy. Jeżeli uzyskamy wynik pozytywny to możemy czekać na odbiór stosownego dokumentu. Jednak aby go otrzymać należy wcześniej nie zapomnieć o stosownej zapłacie. Wtedy czekamy do około dwóch tygodni na informację.