Jaki prezent dla dziecka? O klockach „K’nex”

Domeną dzieci jest zabawa. Malcy potrzebują jej, aby prawidłowo się rozwijać. To dzięki niej poznają otaczający je świat oraz wszystkie złożone mechanizmy, które w nim działają. Dziecięca zabawa choć zazwyczaj postrzegana przez dorosłych jako beztroska, tak naprawdę jest skomplikowaną nauką, bez której prawidłowy rozwój nie może zaistnieć.

Konstruowanie z knexami

Najlepszymklocki k nex źródłem informacji o otaczającym świecie są dla dzieci klocki. Można tworzyć z nich budowle i różnorodne konstrukcje. W swojej najbardziej klasycznej wersji przypominają bloczki i cegły do zestawiania. W tej bardziej nowoczesnej wyposażono je w różne formy łączeń, dzięki którym można wyczarować nawet ruchome pojazdy i innego rodzaju wehikuły. Na przykład zyskujące coraz większą popularność klocki K nex niczym nie przypominają tradycyjnych bloczków. Wyglądają raczej jak słomki czy pręty, za pomocą których dziecko nie tylko odtworza rzeczywistość, by ją przyswoić i zrozumieć, lecz także projektuje swoje własne: pojazdy, urządzenia czy budynki. K’nexy to fantastyczne klocki rozwijające kreatywność. Bo choć młodszych malców uczą budować według wzoru, analizować i odpowiednio łączyć, to starszych i tych bardziej pomysłowych skłaniają do realizacji zupełnie nowych, własnych projektów. Proste elementy łączone w nieszablonowy sposób to zawsze gwarancja dobrej zabawy i optymalnej stymulacji.

Zabawa to podstawa dziecięcej codzienności. Bez niej nie ma postępów w rozwoju i nauki. Zabawa to jednak przede wszystkim przyjemność, dlatego warto zorganizować ją dziecku w odpowiedni sposób – np. podając odpowiednie akcesoria w postaci klocków. Kolorowe i trwałe elementy, pozwalające łączyć się na wiele sposobów, to na pewno znakomita rozrywka manualna, a oprócz tego pożywka nie tylko dla umysłu, lecz także dla wyobraźni.