Jedno z zastosowań kotwy stalowej

Jak mówi polskie powiedzenie: „W domu zawsze jest coś do roboty” zwłaszcza jeśli mieszka się na wsi. Żona ostatnio kupiła sporych rozmiarów pergolę którą trzeba było zamontować w wybranym przez nią miejscu. Okazało się, że teren na którym owa pergola ma stanąć w dużej jest nie daleko betonu z jednej strony to dobrze bo można usztywnić konstrukcje z drugiej montaż wymagał ode mnie użycia specjalnych narzędzi. 

Montaż pergoli za pomocą kotwy stalowej

kotwy staloweZanim przystąpiłem do montaży oraz mocowania pergoli postanowiłem wszystko dokładnie wymierzyć tak aby potem nie pojawiły się jakieś niespodziewane sytuacje. Wszystko idealnie pasowało pozostało mi tylko dokładnie oczyścić teren na którym finalnie miała stanąć pergola. Następnie przygotowałem wiertarkę o dużej mocy wraz z wiertłem przystosowanym do wiercenia w betonie. Po precyzyjnym wymierzeniu miejsc na odwierty przystąpiłem do nawiercania otworów. Kolejnym krokiem było oczyszczenie wszystkich otworów które musiałem zrobić musiałem to zrobić aby kotwy stalowe, które chciałem wykorzystać do przykręcenia pergoli spełniły swoje zadanie. Odwierty oczyściłem za pomocą zwykłej szczotki w formie wyciora oraz sprężonego powietrza w puszcze tak aby pozbyć się wszystkich pyłów. Po ukończeniu wszystkich tych procesów mogłem powkładać kotwy do miejsca, aż poczułem stawiany opór następnie musiałem wykonać odpowiednią liczbę obrotów aby definitywnie przykręcić kotwę łączącą pergolę i beton. Użycie tego rodzaj kotew sprawiło, że tak jak się spodziewałem konstrukcja była bardzo stabilna i sztywna. Stała bez żadnego ryzyka przesunięcia.

Podsumowując posiadając odpowiednie narzędzie jesteśmy w stanie zainstalować takie elementy jak kotwy stalowe, które są elementem który musi spełniać nałożone na nie normy opracowane przez światowych gigantów ze świata budownictwa. Jeśli posiadamy tako narzędzie montaż odbywa się bardzo szybko i sprawnie.