Kiedy nasze dziecko jest gotowe na poduszkę?

Prawdopodobnie większość młodych rodziców, dla których ich własne dziecko jest pierwszą okazją do całodobowej opieki nad niemowlakiem, nie zdaje sobie sprawy z tego, że w pierwszych miesiącach życia (a nawet latach) nie powinno ono spać na poduszce. Bez względu na to, czy będzie to poduszka niska, czy wysoka, jej wykorzystywanie jest niewskazane u niemowlaka.

Kilka słów o poduszce dla dziecka

poduszka dla dzieckaWażne jest, byśmy wiedzieli, że anatomia ciała niemowlaka znacząco różni się od anatomii ciała osoby dorosłej czy też nawet starszego dziecka. Nasz maluszek wcale nie potrzebuje miękkiej poduszki do tego, by zasnąć. Co więcej, poduszka w pierwszych miesiącach może stanowić przeszkodę dla właściwego rozwoju dziecka. Poduszka dla dziecka wskazana jest przez ekspertów w momencie, gdy jesteśmy w stanie zaobserwować, że nasze dziecko poszukuje przedmiotu, który mogłoby ułożyć pod swoją głową do snu. Oznacza to, że w chwili, gdy widzimy, że nasze dziecko zwija kocyk albo bierze pluszaka, by ułożyć na nim głowę, jest idealnym momentem, by w naszym domu pojawiła się poduszka dla dziecka. W sklepach z wyposażeniem do domu znaleźć możemy najczęściej dział, który proponuje nam poduszki przystosowane do dziecka. Są one zróżnicowane pod względem wielkości, a także grubości wypełnienia. Pamiętajmy więc, by dokonać zakupu dostosowanego do naszego dziecka i jego potrzeb, a więc dokonanego właśnie w dziale dziecięcym.

Poduszki dla dzieci, podobnie jak poduszki dla dorosłych, charakteryzują się różnego typu wypełnieniem. Jeśli więc nasze dziecko ma jakieś alergie, możemy bez większego problemu zaradzić im, wybierając poduszkę z wypełnieniem antyalergicznym. Poduszkę możemy też dobrać pod względem miękkości, choć zaleca się, by była ona średnio twarda.