Kosze

Kosze na śmieci czy worki?

W ostatnim czasie narosła debata wśród społeczeństwa nad wyższością pojemników na śmieci nad samymi workami. Czy wam też idąc ulicami różnych miast zamiast rzucają się w oczy w przewadze niebieskie worki wiszące na niezbyt estetycznych prętach?

Kosze uliczne przestały już wystarczać

KoszeZwolennicy takiego sposobu uważają, że kosze uliczne przestały już wystarczać, ponieważ tworzymy coraz więcej śmieci, szczególnie latem, gdy są upały i dodatkowo do zwykłych śmieci wyrzucamy plastikowe butelki oraz pojemniki od lodów. Jednak jest to jeden z najmniej estetycznych wyglądów jakie można sobie tylko wyobrazić. Dopasowane kosze metalowe na przykład do wyglądu starówki, gdzie na rynku występuje bardzo duża ilość kamienic mogą stać się elementem całości krajobrazu, wyglądając spójnie. Wyobrażacie sobie przy strategicznym miejscu miasta, gdzie uczęszcza największa ilość turystów nieestetycznie wiszący niebieski bądź różowy worek, który prześwituje i wszystko widać? Niestety nie. Oczywiście, taka forma sprawdza się zdecydowanie lepiej podczas pikników, festynów czy koncertów, ponieważ wolno stojące śmietniki mogą być przewracane przez niekoniecznie trzeźwych uczestników imprezy, co sprawi, że nie dość śmieci będą porozsypywane to dodatkowo ciągnąć będzie się fetor. Pojemniki na psie odchody to kolejna ważna kwestia w wizytówce miasta, a poza tym przemawiająca na korzyść kosza metalowego.

W ofercie sklepów internetowych dostępnych jest wiele rodzajów koszy, które nawet z wyglądu przypominają pieski (furorę robią te w kształcie dalmatyńczyka bądź owczarka niemieckiego). Takie kosze wpływają na wyobraźnie dzieci, co sprawia, że i one chętnie sprzątają po pieskach.

Więcej w temacie można znaleźć na koszetormet.pl