Księgowość to moja pasja

Prowadzę własne biuro rachunkowe i jestem z tego dumna. Własny biznes to zawsze była moja wymarzona droga. Pasjonuję się księgowością więc to była dla mnie naturalna droga rozwoju. Poszłam na specjalne studia, a później jeszcze szkoliłam się na kursach.

Księgowa musi znać przepisy

Obecnie zresztą też jeszcze stale się dokształcam. Ważne jest dla mnie zadowolenie klientów, więc staram się dawać im jak najwięcej za jak najniższą cenę. Nie zawsze to wychodzi, bo wiadomo, że ja też muszę za coś żyć. Poza tym księgowość to bardzo szeroka dziedzina. Każda branża ma swoją specyfikę i często jest tak, że jedna osoba nie jest w stanie tego wszystkiego opanować. Jeżeli chodzi o księgowość toruń jest miejscem, gdzie działam i staram się przegonić konkurencję. Wiadomo, nie zawsze jest to łatwe. Szczególnie staram się ostatnio skupić na tym, aby pomagać ludziom z branży kreatywnej, gdyż to tutaj pojawia się najwięcej wątpliwości. Młodzi ludzie, po studiach albo w ich trakcie, zaczynają działać poprzez Internet i okazuje się, że pojawia się wiele zawiłości, które na przykład mogą dotyczyć tego, co taki bloger może sobie wpisać w koszty działalności, a co nie. Co księgowa, to mówi co innego. Niektóre w ogóle nie wiedzą, co taki bloger robi. Staram się więc pomagać młodym przedsiębiorcom. Na pewno nie ułatwia tego fakt, iż przepisy nie były dawno aktualizowane i wciąż nie ma uregulowań prawnych w wielu kwestiach dotyczących działalności internetowej.

Musimy sobie jednak jakoś z tym radzić i to jest między innymi zadanie właśnie dla księgowej oraz dla doradcy prawnego, w szczególnych przypadkach. Nie ograniczam się, oczywiście, wyłącznie do branży kreatywnej, ale obecnie bardziej w tę stronę ukierunkowuję moje działania i mam nadzieję, że przyniesie to efekty finansowe.