Kule do bumper balla

Bumper ball zwany też bubble soccer, wyrasta na formę rozrywki, która robi się jedną z najpopularniejszych. Zawodnicy ubrani w duże, dmuchane kule rozgrywają mecz piłki nożnej, jednak nietrudno przewidzieć, ze nie chodzi tu o wynik, a bardziej o świetną zabawę.

Nadmuchiwana kula do gry w bubble soccer

dmuchane kule do gryRozgrywka bumper balla jest prowadzona na takich samych zasadach jak zwykły mecz piłki nożnej. Jest piłka, są dwie bramki i gracze. Jednak jest małe „ale”. Każdy z zawodników ubiera na siebie dmuchaną kulę, która zabezpiecza go od pasa w górę. Nie ma możliwości używania rąk i robienia gwałtownych przyspieszeń oraz skrętów. Jesteśmy skazani na zderzenia z innymi graczami, które kończą się spektakularnymi upadkami i bezwładnym turlaniem po boisku. Nie ma co ukrywać – w przypadku tej rozrywki głównie chodzi o dużą dozę śmiechu i beztroskiej zabawy. Na dalszy plan schodzą rywalizacja i wynik. Dmuchane kule do gry gwarantują nam całkowite bezpieczeństwo podczas upadków i zderzeń, nawet w przypadku, gdy ścieramy się z kimś o dużo większej masie. Zresztą nawet ktoś, kto dużo waży nie ma szans ustać na nogach przy rozpędzonym przeciwniku, co też jest źródłem wielu zabawnych sytuacji podczas rozgrywki. Kule są różnych rozmiarów, jednak najlepiej sprawdza się model gry, w którym wszyscy zawodnicy są wyposażeni w taki sam ich rodzaj. Nie musimy dysponować własnymi kulami, ani szukać wolnych boisk czy hal sportowych. Praktycznie już w każdym większym mieście istnieją wypożyczalnie tego rodzaju sprzętu, które sąsiadują z boiskami oraz halami.

Bumper ball, czy też jak ktoś woli bubble soccer, to naprawdę wielka frajda. Nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych i to bez podziału na płeć. Każdy, kto raz spróbuje tej gry, zapewne będzie ją wspominał niezwykle miło i będzie chciał zagrać ponownie.