Mały ozonator żywności

To co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowi, dlatego coraz częściej świadomie wybieramy produkty spożywcze, które znajdują się w naszym koszyku zakupowym. Jednak nie zawsze wiemy, czy do produkcji danej żywności nie były dodawane środki chemiczne.

Jak ozonować żywność?

ozonator żywnościInstytucje odpowiedzialne za kontrolowanie jakości sprzedawanej żywności, dokonują losowych kontroli różnego rodzaju produktów. Zatem nie jest badana każda partia, która trafia na rynek. To nasuwa wniosek, że tak naprawdę nigdy do końca nie wiemy co spożywamy, dopóki sami tego nie sprawdzimy. Jednak nikt nie będzie tego robił na własną rękę, bo znacznie prościej kupić ozonator żywności w domowym zaciszu zamieniać ogólnie dostępne produkty spożywcze na ekologiczne. To jedyny, sprawdzony sposób na spożywanie czystych i wolnych od chemii produktów. W sprzedaży dostaniemy małe i zgrabne ozonatory, które wyglądem przypominają frytkownicę. Wewnątrz posiadają pojemnik z koszyczkiem, do którego wkłada się żywność i zalewa do wyznaczonego poziomu wodą. W taki sposób w dziesięć lub piętnaście minut pozbędziemy się pestycydów, fosforanów, hormonów, antybiotyków czy przeróżnych bakterii z żywności ( mięsa, ryb, jajek, owoców i warzyw ). Zastosowanie ozonatora jest bardzo łatwe i bezpieczne, a cały proces odkażania odbywa się automatycznie. W sprzedaży znajdziemy także ozonatory do ozonowania powietrza, które nie mają pojemników, a jedynie mały otwór, przez który ulatniany jest ozon. Dzięki generatorowi ozonu możemy także odkazić pomieszczenia i wodę.

Ceny ozonatorów są dość mocno zróżnicowane i zależą przede wszystkim od modelu i producenta. Za generator ozonu do żywności trzeba zapłacić od pięciuset do nawet tysiąca złotych. Jednak jest to inwestycja na lata w nasze i naszej rodziny zdrowie.