Mięsne karmy dla psów

Wiele osób posiada w domu psa, który staje się członkiem rodziny. Zwierzęta tak samo jak ludzie są łase na czułości i chętnie spędzają czas w towarzystwie, ale trzeba pamiętać, że odpowiednie żywienie zwierzęcia ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia.

Jaką karmę podawać psu?

karma dla psa z dużą zawartością mięsaNiektórzy właściciele psów uważają, że można je karmić domowym jedzeniem, gdyż im to smakuje. Jednak takie pożywienie można porównać do popularnych fast foodów, które większość z nas lubi, ale ich nie je z uwagi na świadomość z czego są wykonane. Podobnie bywa w przypadku psów, ale one nie są w stanie zjeść niczego innego, poza tym co dostaną od właścicieli. Dlatego też lepsza będzie karma dla psa z dużą zawartością mięsa, a jedynie niewielkimi dodatkami w postaci warzyw w zmiennych proporcjach. Takie pożywienie jest idealnie dopasowane do wymagań psów, które dzięki odpowiedniej dawce witamin i składników mineralnych, mają błyszczącą sierść, zdrowe i mocne zęby czy kości. Karma dla psów jest dostępna w formie suchej i mokrej. Obie zawierają ważne składniki odżywcze, które potrzebuje każdy czworonóg. Można je kupić w każdym sklepie zoologicznych w praktycznych torebkach lub puszkach w kilku pojemnościach. Co najważniejsze, karma nie zawiera soli, konserwantów i barwników, więc jest to skład idealny dla zwierząt. Dzieli się ona na dwie, główne kategorie. Pierwsza dotyczy małych szczeniaków, natomiast druga jest kierowana do zwierząt dorosłych. Mają odmienną formę i różny skład, dostosowany do wieku.

W celu zapewnienia zwierzęciu optymalnej i właściwie zbilansowanej diety, to najlepiej mieszać karmę suchą z mokrą, czyli podawać na przemian. Poza nią koniecznie trzeba zapewnić psu dostęp do świeżej wody. W kwestii wielkości i ilości porcji, trzeba je dopasować do wieku i wagi psa.