telewizja przemysłowa ip

Monitoring na hali produkcyjnej

W naszym zakładzie produkcyjnym pracuje już cztery lata. Jestem pracownikiem z najdłuższym stażem. Bardzo często przewijają się osoby, które popracują miesiąc – maksymalnie do pół roku i rezygnują. Uważają oni bowiem, że jest za ciężko.

Telewizja przemysłowa na produkcji

telewizja przemysłowa ipJako, że produkujemy różnego rodzaju słodkości na przykład dżemy a także żelki zdarzały się kradzieże. Nasza firma należy do lokalnego przedsiębiorcy, nie jesteśmy częścią koncernu. Dlatego też za którymś razem, gdy przy bramie okazywało się, że jakaś osoba wynosi słoik dżemu czy paczkę żelek nasz szef się zdenerwował i postanowił na halach zamontować monitoring ahd. Jedni się dziwili inni zupełnie to rozumieli. Jak się okazało bardzo szybko udało się znaleźć kilka osób przywłaszczających sobie produkty. Profesjonalna telewizja przemysłowa ip była zamontowana w taki sposób, że kamery mogły na specjalnym kablu poruszać się za pracownikiem. Dodatkowo na hali zostały zamontowane punkty na wysokości, gdzie siedział kierownik i obserwował. Za pomocą anytone czyli radiotelefonu informował ochroniarza stojącego przy wejściu o tym, że będzie próba wyniesienia poszczególnych produktów. Za każdym razem gdy wracaliśmy na drugi dzień okazywało się, że kogoś brakuje. A to na produkcji, a to na pakowaniu. Antena cb lemm jaką zamontowali fachowcy przy kierowniku zdawała egzamin. Wszystkie informacje bezpośrednio wpływały do ochroniarzy siedzących przy bramie. Gdy wychodziłem to słyszałem jak antena cb lemm pomaga przekazać informacje o kolejnych próbach wyniesienia. Ja dostałem podwyżkę i awans na brygadzistę.

Szef sam mnie poinformował o tym, że po kilku miesiącach od zainstalowania kamer dyski do rejestratorów nagrały dużą ilość pracowników, którzy coś wynoszą a ja jako jeden z nielicznych jestem uczciwy. To podniosło moją samoocenę.