Montowałem grzejniki na podczerwień u klienta

Mój ociec był biznesmenem i zarabiał mnóstwo pieniędzy. Mimo takiego statusu nigdy nie dawał mi pieniędzy ot tak, ponieważ uczył mnie od samego początku, że pieniądze należało szanować. Doceniałem to i nie byłem snobem jak mój kolega, który pochodził też z bogatej rodziny.

Montaż taniego ogrzewania u klienta

niedrogie ogrzewanie na podczerwieńKiedy ukończyłem naukę w szkole średniej to zapytałem ojca, czy dałby mi pracę w swojej firmie, ponieważ chciałem zarabiać swoje pieniądze. Planowałem kupić sobie nowy samochód a kosztował on sporo. Ojciec ucieszył się, że poprosiłem go o pracę i wysłał mnie od razu na szkolenie. W firmie ojca oferowane było niedrogie ogrzewanie na podczerwień a ja miałem zajmować się jego montażem u klientów. Na szkoleniu dowiedziałem się wszystkiego i byłem gotowy to samodzielnej pracy. Szkolił mnie najlepszy pracownik z ojca firmy i to z nim pojechałem na swój pierwszy montaż. Musiałem się wykazać, ponieważ ważne dla mnie było, żeby ojciec czuł dumę z takiego syna. Przy montażu pracowałem sam a opiekun tylko mi się przyglądał. Dawał mi czasami wskazówki, ponieważ nie ze wszystkim tak dobrze sobie radziłem. Ostatecznie montaż u tego klienta wykonałem zupełnie sam i ojciec o tym od razu się dowiedział. Był ze mnie dumny i cieszył się, że poprosiłem go o tę pracę. Z czasem radziłem sobie coraz lepiej i byłem w pełni samodzielnym pracownikiem. Ojciec dawał mi solidną wypłatę co miesiąc i mogłem sobie kupić swój wymarzony samochód. Praca mi się podobała i zawsze uczyłem się czegoś nowego.

Po latach ojciec powiedział mi, że przejmuję po nim firmę. Przechodził na emeryturę a ja byłem w pełni gotowy, żeby go zastąpić. Lata pracy w tym przedsiębiorstwie wiele mnie nauczyły i miałem zadatki na bycie szefem. Pracownicy się z tego ucieszyli.