Na czym polega tuning rowerów elektrycznych?

 

Rowery elektryczne to pojazdy, które nie tylko są nowatorskie, ale również dają maksimum przyjemności z jazdy. Co prawda dobre, elektryczne jednoślady kosztują tyle, ile zapłacilibyśmy za średniej klasy motocykl, jednak warto spożytkować gotówkę na tego rodzaju sprzęt.

Kiedy nasz rower elektryczny potrzebuje tuningu?

tuning rowerów elektrycznychRowery elektryczne to pojazdy, które są wspomagane silnikiem. Ten z kolei jest zasilany z akumulatora. W zależności od jego mocy, rower może rozwijać prędkość maksymalną na poziomie dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. To maksymalna wartość, jaka jest dopuszczana na drogach publicznych w Polsce. Tuning rowerów elektrycznych polega na zdjęciu blokady wspomagania i zwiększeniu jej z dwudziestu pięciu, do pięćdziesięciu kilometrów. Jest on możliwy za pomocą specjalnego, niewielkiego chip boxa. Jest prosty w obsłudze, a jego montaż i demontaż zajmuje ledwie kilkadziesiąt sekund. Chip box zasilany jest baterią, której żywotność to aż pięć tysięcy godzin. Pamiętać jednak należy, że wjeżdżając na drogę publiczną, obowiązują nas przepisy o ograniczeniu wspomagania elektrycznego do dwudziestu pięciu kilometrów, dlatego stosowanie tego rodzaju tuningu jest możliwe tylko na odpowiedzialność cyklisty. Zdjęcie blokady prędkości jest polecane szczególnie na specjalnie przeznaczonych torów do jazdy rowerowych. W innym przypadku czeka nas mandat lub inne przykre konsekwencje prawne. Tego rodzaju urządzenie kosztuje średnio około sześciuset złotych, jednak nie jest to cena wygórowana w stosunku, do wrażeń, jakie zapewnia.

Tuning roweru elektrycznego obejmuje też szereg innych urządzeń, jednak większość z nich sprowadza się właśnie do zwiększania prędkości. Montować takie systemy możemy sami, gdyż jest to łatwe i nie stanowi problemu nawet dla amatora.