Nadmiar owłosienia

 

Problem nadmiernego owłosienia dotyczyć może zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dla zdecydowanej większości osób owłosienie stanowi problem i starają się z nim walczyć poddając się różnym zabiegom w tym zakresie.

Owłosienie można usunąć laserowo

laserowe usuwanie owłosienia szczecinKilkanaście lat temu kobieta, która miała owłosione nogi była postrzegana jako atrakcyjna i pociągająca dla płci przeciwnej. Dzisiaj jednak panuje zupełnie inny pogląd i ciało kobiety – jak chyba wszyscy mężczyźni zgodnie twierdzą – powinno być gładkie i wydepilowane. Kobieta, która posiada aksamitnie gładką skórę jest seksowna dla facetów. Aby pozbyć się owłosienia możemy po prostu golić ręce czy nogi. Problem w tym, że goląc się zwykłą maszynką podrażniamy skórę, powstają zaczerwienienia i bardzo często też zadrapania, z których po prostu leci krew. Pamiętać jednak należy, że w ten sposób usunięte włosy bardzo szybko odrosną, a na dodatek będą ciemniejsze i wzmocnione. Inną możliwością jest wykorzystanie depilatora, który po prostu wyrywa z cebulkami włosy, osłabiając je przy tym. Czynność ta wymaga także regularnego powtarzania. Wreszcie możemy wykorzystać wynalazki technologiczne, które pojawiły się także w kosmetologii czy dermatologii i zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia Szczecin. Zabieg ten jest niemalże całkowicie bezbolesny, usuwa owłosienie bez podrażnienia skóry. Oczywiście jeden zabieg nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Potrzebujemy zwykle trzech lub czterech zabiegów na daną partię ciała, aby pokonać krępujący problem nadmiernego owłosienia.

Z tego rodzaju zabiegów korzystają w zdecydowanej większości kobiety. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby mężczyzna na przykład zdecydował się w ten sposób usunąć owłosienie z pleców czy też klatki piersiowej.