Najlepsze podkłady na upalne dni

Dobrej jakości fluid do twarzy sprawdzi się nie tylko jako kosmetyk mający za zadanie wyrównać koloryt naszej skóry. Dzisiejsze podkłady niosą ze sobą znacznie więcej możliwości o ile oczywiście potrafimy je odpowiednio dobrać.

Jak dobierać podkłady na lato?

matujący podkład do twarzyZanim w ogóle zdecydujemy się zakupić podkład powinniśmy przetestować jego próbkę na naszej skórze. Nie należy testować podkładu na ręce, lub na nadgarstku, bowiem te części ciała mogą się różnić kolorem od naszej twarzy. Koloru podkładu nie dobieramy również na podstawie tylko kolorytu naszej twarzy. Podkład ma bowiem wyrównać kolor cery tak, aby zlał się z kolorem szyi i dekoltu. Dlatego też warto rozetrzeć próbkę na tych partach ciała jedną, długą kreską, aby mieć pewność, że podkład doskonale się wpasuje kolorem. Co więcej, jeżeli różnica miedzy kolorem twarzy, a kolorem szyi i dekoltu jest naprawdę znacząca, bierzemy wówczas ten podkład, który pasuje do szyi nawet jeżeli z pozoru jest za ciemny dla naszej twarzy po jego nałożeniu nabierze ona tego samo koloru co reszta ciała. Matujący podkład do twarzy jest rewelacyjnym rozwiązaniem zwłaszcza teraz, na upalne letnie dni. Pomimo tego, że większość z nas utrwala makijaż pudrem matującym, taki podkład jeszcze bardziej wspomoże jego działanie. Dobrej jakości matujące podkłady nie wysuszają też naszej skóry, ani nie powodują podrażnień, za to doskonale ją rozświetlają i ukrywają oznaki zmęczenia.

Wybierając podkład matujący warto również zwrócić wagę na rodzaj naszej cery. Niegdyś tego typu podkłady były przeznaczone głównie dla kobiet z cerą tłustą oraz mieszaną, lecz coraz częściej możemy spotkać także matujące podkłady dla osób z suchą buzią. O tym, dla jakiej cery jest wskazany dany podkład matujący przeczytamy na etykiecie z tyłu opakowania.