Najzdrowszy olejek konopny

Od paru lat panuje moda na zdrową żywność wolną od konserwantów, barwników, sztucznych nawozów i GMO. Starsze pokolenie pamięta smak wędlin od miejscowego masarza, smak mleka wprost od krowy i warzyw rosnących w przydomowych ogródkach na wsi. Wraz z rozwojem technologicznym producenci zaczęli produkować żywność masowo z zastosowaniem sztucznych dodatków i pestycydów, które miały sprawić, że będzie trwalsza i odporniejsza na szkodniki. Ale czy smaczniejsza i zdrowsza?

Po co stosować olejki konopne?

najlepszy olejek konopnyPrawie wszystko co jemy, pod warunkiem, że nie zawiera szkodliwych substancji, ma działanie zdrowotne. Jedne korzystnie wpływają na układ trawienny czy oddechowy a inne wzmacniają odporność czy leczą stany zapalne. Niektóre produkty nawet zapobiegają chorobom cywilizacyjnym lub zatrzymują namnażanie się komórek rakowych. Takie cudowne właściwości odkryli naukowcy w olejku konopnym pozyskiwanym z kwiatostanu konopi. Najlepszy olejek konopny to ten, który jest organiczny, bez domieszek sztucznych dodatków. Stosowanie takiego olejku nie powoduje skutków ubocznych w porównaniu do jego syntetycznego odpowiednika. Olejek konopny znajduje zastosowanie w walce z Alzheimerem, astmą, cukrzycą a nawet pomaga w bólach reumatycznych i migrenowych. Od niedawna wiemy,że ma także pozytywny wpływ na pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane. Lista pozytywnych właściwości tego olejku jest bardzo długa ale wciąż mało rozpowszechniona. Olejek konopny jest bogaty w naturalne kawasy omega-3 i omega-6, których wzajemny stosunek wynosi 1:3, czyli najzdrowszy. Zawiera mnóstwo witamin i składników odżywczych.

Większość z nas olejek konopny pewnie kojarzy z marihuaną i myśli, że ma działanie psychotropowe. Ale to błędna logika ponieważ olej konopny powstaje z konopi siewnej pozbawionej THC. Nie warto ulegać opinii, ludzi, którzy nie znają się na medycynie naturalnej i powtarzają tylko zasłyszane słowa. Od dawna wiadomo,że wszystkie lekarstwa pochodzą z natury i żadne syntetyki im nie dorównują.