Niezawodne sposoby na kolkę

 

Jeśli nasze małe dwóch lub trzy miesiące dziecko bardzo źle sypia w nocy i budzi się z często płaczę to powinniśmy zastanowić się czy nie chodzi o bolący brzuch. Szczególnie jeśli karmiąca piersią mama zje coś ciężko strawnego lub coś co powoduje gromadzenie się gazów. Oczywiście sposobów na walkę z kulkami jest bardzo dużo począwszy od takich dostępnych w aptece, a także takich domowych.

Co kupić na kolkę u dziecka?

co na kolkę dla noworodkaBardzo często rodzice zastanawiają się co na kolkę dla noworodka będzie najlepsze. Oczywiście aptekach są dostępne różnego rodzaju specyfiki, które pomagają w od gazowaniu. Takie preparaty na Kolke są dostępne bez recepty i mogą być stosowane już u noworodków. Jednak nie wszyscy uważają, że są one odpowiednie dla małych dzieci. Zwolennicy naturalnych metod polecają masaż brzuszka. Taki masaż wykonany zgodnie z ruchem wskazówek zegara a pomoże dziecku i przyniesie ulgę. Dodatkowo możemy go wykonywać przez ciepłą pieluchę tetrową, którą wcześniej wyprasowaliśmy. Bardzo ważna jest także pozycja dziecka. Mimo tego, że boli je brzuch to powinno często właśnie leżeć w tej pozycji. Tutaj swoją rolę odgrywają tatusiowie, którzy noszą dziecko na rękach. Dziecko leżąc na brzuchu mimowolnie ma masowane właśnie brzuszka. Wystarczy, że kopnie kilka razy nóżkami i na pewno dla brzuszka będzie już ulga.

Bardzo często nocny płacz dziecka spowodowane jest jakąś dolegliwością. Zazwyczaj w okresie od pierwszego do trzeciego miesiąca dziecko cierpi kolki brzuszne. Zagazowany brzuszek jest powodem do płaczu i cierpienie naszego dziecka, a nikt przecież z rodziców tego nie chce. W aptece oczywiście są dostępna różnego rodzaju suplementy, które przyniosą ulgę naszym dzieciom. Jednak nie są one odpowiednie dla dzieci do pierwszego miesiąca życia.