Nowoczesne wózki inwalidzkie

 

Obecnie wózki inwalidzkie posiadają bogate wyposażenie umożliwiające sprawne przemieszczanie się i są bardzo nowoczesne. Zaimplementowane w nich funkcjonalności znacznie ułatwiają poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Umożliwia to łatwiejsze poruszanie się zarówno w domu jak i poza miejscem zamieszkania co zwiększa poczucie samodzielności.

Modele nowoczesnych wózków inwalidzkich

nowoczesne wózki inwalidzkie - sklep onlineWśród wielu dostępnych modeli wózków inwalidzkich należy wybrać taki, który będzie spełniał indywidualne potrzeby i oczekiwania użytkownika. Ilość funkcji jakie posiadają wózki stale się zwiększa. Wybierając rodzaj wózka trzeba uwzględnić elementy, które mogłyby przeszkadzać osobie niepełnosprawnej w trakcie rehabilitacji. W sytuacji, gdy osoba korzystająca z wózka będzie mieć trudności z jego obsługą, może się zrazić do korzystania z niego. W celu uniknięcia źle dobranego wózka warto skorzystać z porady specjalisty, który będzie potrafił wybrać optymalny rodzaj pojazdu, dostosowany do indywidualnych preferencji osoby, która będzie z niego korzystać. Nie wszystkie też osoby niepełnosprawne są od razu gotowe do tego by zacząć korzystać z wózka i dopiero potem się przekonują by zacząć go używać. W mniej poważnych przypadkach lepszym wyborem może być balkonik rehabilitacyjny, z którego mogą bez problemu korzystać osoby, które mają znacznej niepełnosprawności. Obecnie łatwo dostępne są nowoczesne wózki inwalidzkie – sklep online jest jedną z możliwości ich zakupu.

Następną decyzją do podjęcia jest wybór rodzaju wózka. Dla niektórych osób lepszy będzie zwykły wózek poruszany ręcznie, natomiast osoby zmuszone do przemieszczania się na większe odległości mogą potrzebować wózka wyposażonego w napęd elektryczny, który jest bardzo dużym ułatwienie. Dzięki temu osoby niepełnosprawne mają możliwość samodzielnego poruszania się.