Odzież z owczej wełny

Produkcja odzieży wbrew pozorom nie opiera się już tylko na przetwarzaniu materiałów sztucznych. Zamiast tekstyliów wiele firm odzieżowych woli stosować naturalną wełnę. Jakiś czas temu było bardzo głośno w branży odzieżowej w związku z wełną z merynosów. Jest to pewna odmiana owiec, których wełna jest obecnie pożądana na całym globie.

Ciepłe ubrania wełniane

ubrania z wełny merynosówWielu osobom wełna kojarzy się bardzo źle. Chodzi bowiem o to, że sporo osób postrzega wełniane swetry w taki sposób, że przypominają im się charakterystyczne drapania na szyi jakie często występowały przy niektórych wersjach swetrów. Jeśli chodzi o ubrania z wełny merynosów to takie zjawisko nigdy nie występuje. Zawdzięcza się to temu, że włókna tejże wełny są niezwykle cienkie. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że pojedyncze włókno jest nawet trzykrotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Ubrania stworzone z tak cienkich włókien świetnie izolują nasz organizm przed zimnym powietrzem. Jednak dodatkowo ubrania te oddychają dzięki czemu mamy jeszcze większy komfort z ich użytkowania. Merynosy to odmiana owiec, która w zasadzie przez wiele lat wędrowała po świecie aż ostatecznie na stałe zasiedliła tereny Nowej Zelandii. Owce z tego gatunku są niezwykle odporne na trudne warunki atmosferyczne. Nie straszne im upalne dni oraz trzaskające mrozy. Zawdzięczają to właśnie swojej wełnie, która jest świetnym izolatorem. Ubrania z tego materiału są dodatkowo odporne na zaplamienia.

Wełna merynosów jest niezwykle gęsta a jej struktura przypomina nić pajęczą. Między poszczególnymi włóknami tej sieci tworzą się pęcherzyki powietrza, które pełnią funkcję buforu. Możemy to porównać do folii bąbelkowej. Co ważne wełna ta jest niezwykle miękka i delikatna. Kupując odzież z niej wykonaną nie ma możliwości by drapała nas po szyi i powodowała jakikolwiek dyskomfort.