Ogrodzenie placu budowy

Odizolowanie terenu budowy od jezdni, chodników czy innych miejsce gdzie spacerują ludzie jest bardzo ważne. Chodzi oczywiście o względy bezpieczeństwa. Firmy budowlane zmuszone są do tego żeby wyznaczyć strefę, w której przebywanie może być niebezpieczne dla zdrowia. W związku z tym konieczne jest odpowiednie oznaczenie takiej strefy żeby przechodnie wiedzieli gdzie wchodzić nie mogą.

Wyznaczenie stref bezpieczeństwa na budowie

ogrodzenie budowlaneOgromna ilość różnego rodzaju remontów opiera się o pracę na wysokościach. Firmy zajmujące się renowacją elewacji wysokich budynków muszą zabezpieczyć cały teren wokół placu gdzie wykonywane są roboty budowlane. Siatki osłaniające rusztowania są z reguły bardzo mocne ale niekiedy bywa tak, że nie są w stanie zatrzymać rozpędzonych kawałków uszkodzonej elewacji. W związku z tym konieczne jest wyznaczenie odpowiednio dużego powierzchniowo miejsca pod rusztowaniem gdzie wchodzenie jest zakazane. Do tego celu służy najczęściej ogrodzenie budowlane. Powstaje ono z różnorakich materiałów ale najczęściej spotykane są te wykonane z metalu. Bardzo często spotkać można w miastach blaszane parawany osłaniające plac budowy oraz chroniące przechodniów przez latającymi odłamkami gruzu czy innych odpadów. Dość często spotykane są również ogrodzenia budowlane wykonane z metalowych rur. Umocowane są one do podłoża za pośrednictwem ciężkich betonowych ciężarków przez co cała konstrukcja jest stabilna i trudna do przesunięcia.

Ogólnie rzecz biorąc prowadząc firmę budowlaną koniecznie musimy zaopatrzyć się w profesjonalne ogrodzenia budowlane. Zaoszczędzą nam one sporo problemów związanych z ewentualnymi roszczeniami o odszkodowanie dla przechodniów, który doznali uszczerbku na zdrowiu z powodu spadających odłamków. Ogrodzenie tego typu również świetnie osłoni wykopy.