Opieka po szpitalu nad osobą starszą

Moja babcia całe praktycznie życie nie skarżyła się za bardzo na to, że jej coś dolega. Jednak niestety ostatnio przeszła rozległy zawał. Po nim nie czuła się już tak jak wcześniej chociaż lekarze zrobili dla niej naprawdę wiele żeby wszystko było dobrze.

Pobyt w domu opieki osoby po szpitalu

Doszliśmy do wniosku, że dobrze żeby babcia jeszcze przez jakiś czas po wyjściu ze szpitala przebywała w takim miejscu gdzie mogłaby nabrać sił. Chodziło o ot żeby miała takie praktycznie domowe warunki ale jednak była pod opieką lekarza i rehabilitanta. Okazało się, że jest prywatny dom opieki osób starszych i to było najlepsze rozwiązanie. W tym domu było przede wszystkim bardzo ładnie. Pacjenci tam mieli specjalną dietę dostosowaną do przebytych chorób. Dostawali pięć posiłków dziennie. Każdy z pacjentów miał prowadzoną rehabilitację. Cały ten pobyt miał służyć temu żeby odzyskać jak najwięcej z dawnej sprawności. Chodziło o ot żeby po takim pobycie babcia mogła jeszcze sama funkcjonować. A skoro okazało się, że są na to szansę to trzeba było tego spróbować. My po szpitalu na pewno byśmy nie potrafili się tak profesjonalnie zająć babcią. Gdy babcia trafiła do tego domu odwiedzaliśmy ją codziennie. Widzieliśmy też jak serdecznie wszyscy podchodzą tam do osób starszych. Babcia też szybko w tym miejscu nabierała sił. Tam robiono naprawdę wiele żeby czuła się tam jak najlepiej. Gdy ją odwiedzaliśmy to widzieliśmy poprawę jej stanu zdrowia z dnia na dzień.

Zaczynała być po prostu coraz silniejsza i coraz bardziej samodzielna. To nas wszystkich bardzo cieszyło bo jednak nie wiedzieliśmy do końca czego się możemy spodziewać po tym pobycie. Okazało się bowiem, że była to najlepsza decyzja jaką tylko można było podjąć w tej sytuacji. Babcia w tym domu przebywała dwa miesiące.