Opłacalny leasing samochodów

Na rynku działa nawet kilka milionów przedsiębiorców w różnych branżach, które mają swoje określone wymagania. Jednakże w ponad dziewięćdziesięciu procentach z nich, konieczny do ich prowadzenia jest przynajmniej jeden samochód.

Ile trwa leasing samochodu?

Opłacalny leasing samochodówPrzedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup samochodu na firmę, najczęściej wybierają nowe modele, które średnio kosztują około kilkudziesięciu albo nawet kilkuset tysięcy złotych. Taki zakup jest często sporym obciążeniem, gdyż to jednorazowy wydatek, finansowany gotówką lub środkami pozyskanymi z kredytu. Dzięki temu, przedsiębiorca może jednorazowo odliczyć podatek od faktury zakupu. Jeżeli natomiast skorzysta on z usługi leasingowej, w ramach której nabędzie pojazd, to nie musi on go kupować, a będzie z niego dowolnie korzystać przez pięć, sześć, a nawet dziesięć lat. Warunki leasingu są zawsze indywidualnie ustalane z przedsiębiorcami, zatem mogą się różnić w zależności od wielu zmiennych czynników. Jeżeli interesuje nas leasing samochodów Mosina jest jedną z miejscowości, w których działa firma leasingowa. Samochody są najczęściej leasingowane, dlatego takich firm jest najwięcej. W ramach takiego sposobu finansowania, właściciele firm otrzymują nowe pojazdy do własnej dyspozycji, za które płacą stały abonament w wysokości ustalonej w umowie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie nie tylko finansowo, ale również podatkowo. Leasingobiorca może co miesiąc odliczyć sobie podatek od towarów i usług, który wpływa na obniżenie podatku naliczonego.

Porównując wszystkie plusy i minusy leasingu, jest to jedna z najlepszych opcji na pozyskanie samochodów, sprzętu czy maszyn do firmy. Jedyne co jest potrzebne, NIP firmy, której się jest właścicielem oraz uzyskać zdolność leasingową, podobną do zdolności kredytowej.