Oryginalna donica z wikliny

Znudziły Ci się już oklepane doniczki na kwiatki. Być może jest bardzo dużo wzorów jednak Ty poszukujesz czegoś oryginalnego? Duże znaczenie jak ostatecznie będą prezentować się nasze kwiatki ma doniczka w której rosną. Nawet najpiękniejsza roślina nie będzie oddawać całego uroku jeśli będzie rosła w byle jakiej doniczce.

Wiklinowe donice

proste donice z wiklinyJeśli jesteś fanem wiklinowych koszyków możesz również wykorzystać je w swoim ogródku. Sprawi to, że Twoje rośliny będą się prezentować w całej okazałości, a wiklina będzie stanowić spójną całość z ogrodem. Dobre proste donice z wikliny dodadzą Twojemu ogrodowi uroku i sprawią, że każdy odwiedzający ciebie gość będzie go podziwiał. Sklepy internetowe oferują nam donice o najróżniejszych kształtach oraz wielkości. W asortymencie pojawiają się nawet donice w kształcie stożka czy serca. Te pierwsze nadają się do zawieszenia na balkonie. Posadźmy w nich kwiaty których liście będą spływały w dół. Kupując w sklepach kosze wiklinowe, produkowane specjalnie z myślą o kwiatach nie musimy martwić się o osłonę. Producenci stworzyli je bowiem wraz z nią. Wystarczy jedynie ziemia oraz nasze ulubione kwiaty. Warto jednak zadbać o donice zimą i nie pozostawiać je przez cały ten okres w ogrodzie. Ulegną one bowiem zniszczeniu, a przecież chcielibyśmy się cieszyć nimi jak najdłużej. Wiklinowe kosze w ostatnich latach wróciły ze zdwojoną siła i opanowały wiele ogrodów. Dzięki temu również w sklepach stacjonarnych mamy bardzo duży wybór. 

Pamiętajmy więc jak bardzo ważne jest to w czym rosną nasze kwiatki. Świetnym pomysłem będzie również wykorzystanie wiklinowych donic w naszym domu. Zanim jednak to zrobimy zastanówmy się czy, aby na pewno taki dodatek doda uroku naszym czterem kątom. Wiklina pasuje do bardzo wielu wnętrz, są jednak wyjątki.