Panele fotowoltaiczne, źródło zielonej energii

W czasach, gdy jesteśmy coraz bardziej świadomi zużycia nieodnawialnych źródeł energii, stale szukamy zamienników, dzięki którym uzyskamy ten sam efekt, nie naruszając przy tym natury. Jednym ze sposobów na nieograniczone źródło zielonej energii w naszym domu, jest zainstalowanie nowoczesnych paneli fotowoltaicznych.

Zamieńmy słońce na prąd

panele słoneczneW chwili obecnej najbardziej rozpowszechnionym sposobem na wykorzystanie promieniowania słonecznego są zestawy solarne wspierające swoją budowę o panele słoneczne. Instalacje solarne przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną, co przynosi właścicielom wymierne korzyści w postaci oszczędności w domowym budżecie, a Matce Naturze eksploatację odnawialnych źródeł energii zamiast tych, których nie możemy odnowić. Panele słoneczne zbudowane są z możliwie jak najlepszych jakościowo podzespołów, które przejdą każdy, nawet najbardziej wymagający test wytrzymałościowy. Producenci paneli doskonale zdają sobie sprawę, że ich produkt swoje zastosowanie znajduje na zewnątrz, więc ze wszech miar musi być odporny na wszelkie czynniki i zjawiska atmosferyczne. W związku z tym przeprowadzają długotrwałe testy paneli w komorach klimatycznych. Każdy moduł fotowoltaiczny musi wytrzymać ponad tysiąc godzin z temperaturze 25 stopni Celsjusza i wilgotności 85% – oznacza to, że panele, które ostatecznie trafiają do konsumenta, wytrzymują zmianę temperatur w zakresie -25 do +85 stopni Celsjusza, co gwarantuje wysoką jakość podczas całego okresu użytkowania instalacji.

Z całą pewnością inwestycja w panele słoneczne nie należy do najtańszych, jednak po rzetelnej analizie okazuje się opłacalnym – w dłuższej perspektywie – zakupem, którego wartością dodaną jest aktywne przyczynianie się do ochrony planety.