żłobek w Krakowie

Pierwsza i ostatnia wizyta – żłobek w Krakowie

Gdy urodziłam dziecko, wszystko dla mnie było jedną wielką przygodą. Wydawało mi się, że wszystko wiem, jednak w praktyce wszystko wyglądało inaczej. Niestety nie mogłam liczyć na pomoc mojej mamy, a teściowa pracowała za granicą.

Możliwy żłobek w Krakowie

żłobek w KrakowieMijał czas, a ja rozwijałam się jako matka wraz z moim rosnącym dzieckiem. Nie obejrzałam się jak minął czas i trzeba było wracać do pracy i trzeba było znaleźć opiekę nad dzieckiem. Najlepszym rozwiązaniem był prywatny żłobek w Krakowie. Miałabym wtedy pewność, że zostawiam dziecko pod dobrą opieką. Żłobki prywatne mają bowiem w grupach mniejszą ilość dzieci dzięki czemu łatwiej jest je przypilnować co gwarantuje większe bezpieczeństwo podopiecznym. Wybrałam zatem najlepszy możliwy żłobek w Krakowie i zapisałam tam moje dziecko. Wcześniej oczywiście udałam się do placówki i sprawdziłam warunki sanitarne, bezpieczeństwo, podejście do dzieci, a także co podaje się maluchom do jedzenia. Byłam bardzo zadowolona i z pewnością moje dziecko będzie tam bezpieczne. Oczyma wyobraźni widziałam jego szczęśliwą buzię jak siada do tych wszystkich zabawek wraz z innymi dziećmi, a ja spokojnie mogę siedzieć w pracy i zająć się robotą. Niestety wszystko nie było tak kolorowe. Bowiem moje dziecko, nie chciało za nic w świecie puścić mojej ręki i płakało tak głośno, że słyszałam je nawet za zamkniętymi drzwiami. Opiekunka żłobka pocieszała mnie mówić spokojnie uspokoi się, wszystkie na początku tak mają.

Jednak nie przekonało mnie to zbytnio i cały czas miałam w uszach krzyk mojego dziecka wołającego mamusiuuuuu. Tego samego popołudnia dostałam telefon, że natychmiast mam odebrać dziecko ze żłobka gdyż płacze od czterech godzin i siedzi pod drzwiami. No to chyba nici ze żłobka.