reklama

Plastycy miejscy a reklama

Reklama zewnętrzna to ogromny problem przede wszystkim dla plastyków miejskich. Codziennie dociera do nich tysiące zapytań, ofert, wizualizacji przygotowanych przez agencje reklamowe, które się tym zajmują.

Reklama pasująca do przestrzeni miejskiej

reklamaChociaż graficy muszą wziąć pod uwagę budynek, jego historię i inne czynniki takie jak np. elewacja, nie we wszystkich przypadkach grafik posiada wyczucie. Właśnie w takich wypadkach mijamy na czarnych elewacjach pstrokate, rażące po oczach, nieadekwatne promocje wędlin czy usług. Na pięknych, starych budynkach spotykamy szyldy reklamowe promujące dentystów, na historycznych budowlach związanych z upamiętnieniem szczególnych wydarzeń czy osób, których pamięć należy zachować często pomysłowość i „oryginalność’ osoby projektującej niszczy daną budowlę w sposób daleki od sztuki. Szczególnie Kraków pełen jest tego typu perełek. Przy Wawelu sklepy monopolowe, których szyldy podświetlane mają przyciągać przechodniów, raczej je szpecą. Dla plastyka miejskiego liczy się architektura, historia kamienicy, kościoła czy starego podwórka. Dla agencji reklamowych ważny jest zysk, dlatego estetyka nie ma tu tak dużego znaczenia. Jeśli w danym mieście plastycy miejscy sprawnie i skutecznie rozprawiają się z brzydką i nieestetyczną reklamą wtedy agencje reklamowe są zobligowane do przestrzegania zasad panujących w mieście. Jednak jeśli plastyk tylko ’ grzeje stołek’ to niestety mamy do czynienia z psuciem wizerunku miasta za zgodą władz. Na co dzień mijamy tysiące pojazdów ze znaną nam marką. Wielu przedsiębiorców w ten właśnie sposób promuje swoją markę. Prosty, ale skuteczny sposób czyli oklejanie samochodów w bardzo łatwy, dostępny dla większości sposób pomaga nam rozreklamować działalność czy nowy produkt, a także czy może przede wszystkim usługę. Mijamy samochody z numerami telefonów stolarzy, tynkarzy, informatyków.

Czasami oklejanie samochodów to nie tylko krótka informacja, ale oryginalny piękny rzucający się w oczy projekt, samochód najczęściej jest obklejony po bokach, na masce, a czasami również na dachu.

Więcej o reklamie można znaleźć na http://freevendo.pl