Pomysł na prezent dla mamy – mezoterapia

Moja mama przez całe życie bardzo ciężko pracowała fizycznie, zresztą jak dotąd pracuje. Wysiłek i upływający nieubłaganie czas zdążyły odcisnąć już na niej swoje piętno, choć ma niespełna 55 lat i jeszcze wiele przed nią.

Mezoterapia na zmarszczki

mezoterapiaPostanowiłam, że na zbliżające się urodziny sprezentuję jej bon na jakiś zabieg medycyny estetycznej. Nie byłam pewna, czy lepsza będzie mikrodermabrazja czy może mezoterapia. Niespecjalnie znam się w tej dziedzinie, ponieważ jedynym zabiegiem jaki wykonywałam kiedykolwiek w gabinecie kosmetycznym była depilacja laserowa. Przeprowadzałam ją w niewielkiej klinice urody w Łodzi i pomyślałam, by tam też zaczerpnąć informacji i zamówić zabieg. Sympatyczna asystentka od razu wyjaśniła mi, że zabiegi oo które pytam zdecydowanie się od siebie różnią. Przede wszystkim mikrodermabrazja to rodzaj pilingu, zaś mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w wybrane partie ciała cienką igłą lub pistoletem składników odżywczych. Jeżeli chodzi o samo działanie to oba zabiegi mają na celu poprawienie wyglądu skóry i jej jakości. Pani poinformowała mnie, że jeśli mamie zależy głównie na redukcji zmarszczek to i jeden i drugi zabieg z pewnością się sprawdzi. Także w kwestii finansów są to podobne koszta. Natomiast pamiętam, że mama zawsze miała problemy z tłustą skórą i rozszerzone pory, a na to zdecydowanie lepiej działa mikrodermabrazja, dlatego też na nią się zdecydowałam. Przy okazji konsultacji zapytałam też o usuwanie tatuażu, który zrobiłam w ogólniaku w formie buntu.

Dowiedziałam się jednak, że jest to zabieg dosyć bolesny, dlatego na razie się zastanowię. Najważniejsze żeby mama byłą zadowolona z zabiegu i oczywiście, by efekty były widoczne. Mam nadzieję, że tacie także spodoba się mama w nowej, odmłodzonej wersji.

Więcej na stronie belaestetika.pl