Pościel z minionkami dla dzieci

 

Bardzo często małe dzieci nie lubią zasypiać w swoim pokoju. Spanie w łóżku rodziców to bardzo zły nawyk i należy jak najwcześniej nauczyć dziecko zasypiania samotnie. Rodzice zasługują na chwile prywatności przed snem, dlatego od samego początku warto wyznaczyć granicę.

Ulubiona pościel wszystkich dzieci

pościel z minionkamiJeśli stworzymy idealne ku temu warunki to każde dziecko będzie z chęcią zostawało na noc w swoim łóżku. Ale jak tego dokonać kiedy dziecko już od dawna urządza nocne wędrówki i zawsze, prędzej czy później, dociera do łóżka rodziców. Metod jest kilka jednak tutaj wymienię kilka najbardziej skutecznych i sprawdzonych. Po pierwsze to wygląd pokoju. Oczywiście zrozumiałe jest, że nie każda rodzina może pozwolić sobie na osobny pokój dla każdego dziecka i w dodatku urządzony w pełni tak jak pragnęłoby tego dziecko. Jednak pozytywne skojarzenia u malucha budzi nawet sam wygląd jego łóżka. Jeśli dziecko nie ma osobnego pokoju, a jedynie swoje łóżko to można skupić się na wyglądzie tego mebla. Powinno być wygodne i przytulne, mieć może jakiś kształt (na przykład samochodu) lub być pomalowane na ulubiony kolor dziecka. To co zatrzyma malucha w łóżku to ciekawa pościel i piżama. Na przykład pościel z minionkami, podobna piżama i pluszowa przytulanka. Dzieci nie lubią smutnych, szarych pomieszczeń, gdzie wszystkie zabawki i rzeczy są schowane w szafkach. Pokój dziecka to miejsce przyjazne i kolorowe, pełne zabawek i ulubionych przedmiotów malucha.

Pokój dziecka natomiast powinien być miejscem, w którym dziecko chętnie przebywa i zasypia. Jeśli twoje dziecko poczuje się dobrze w swoim łóżku, to co wieczór będzie chętnie układało się do snu i zasypiało w tym miejscu. Na początku może czasem jeszcze uciekać do rodziców, ale wtedy trzeba cierpliwie je odprowadzić.