Poszukiwania farb do porcelany

Bardzo lubię porcelanową zastawę stołową. Ostatnio udało mi się dostać w bardzo dobrej cenie białe, porcelanowe talerze, miski i filiżanki. Zdecydowałam się je trochę przyozdobić, ponieważ takie białe naczynia wydawały mi się nudne, nieciekawe. Moja przyjaciółka doradziła mi, że świetnym rozwiązaniem będzie kupno specjalnych farb do malowania porcelanowych naczyń.

Kupno wysokojakościowych farb do porcelany

farby do porcelanyPodpowiedziała mi jeszcze, że takie produkty można bez problemu kupić w sklepach plastycznych. Obok mojego miejsca zamieszkania był jeden taki sklep, do którego zdecydowałam się udać. Poprosiłam sprzedawczynię o jakieś wysokojakościowe farby do porcelany. Poleciła mi ona bardzo ładny zestaw farb, które były hipoalergiczne i nadawały się do malowania po naczyniach, z których później będzie można jeść. Ich dużą zaletą było to, że po pomalowaniu nimi naczynia można było myć w zmywarce w wysokich temperaturach. Dzięki temu nie musiałam się obawiać, że za jakiś czas naczynia znów będą białe. Dodatkowym ich atutem było to, że były dostępne w wielu wariantach kolorystycznych w niezwykle niskiej, przystępnej cenie. Od razu zdecydowałam się więc je zakupić. Muszę przyznać, że to był naprawdę, prawdziwy strzał w dziesiątkę! Farby spełniły wszystkie moje oczekiwania. Wypróbowałam je jeszcze tego samego i szczególną uwagę zwróciłam na ich konsystencję.

Farbki świetnie rozprowadzały się po powierzchni porcelany i nie były zbyt płynne. Dzięki temu mogłam za ich pomocą namalować nawet najbardziej skomplikowane wzory. Najważniejsze było dla mnie to, że szybko schły, a po ubrudzeniu ubrań w których malowałam, mogłam je bez trudu uprać. Mogłam także łączyć poszczególne ich kolory, dzięki czemu powstawały różne odcienie farb, które świetnie ze sobą współgrały na gotowym naczyniu.