Poszukiwania odpowiedniego worka na pieluchy

Niedawno urodziłam dziecko. Jak to bywa przy noworodków, nawet kilkanaście razy w ciągu doby trzeba było go przewijać. W związku z tym, że stosowałam pieluszki jednorazowe, generowało to bardzo dużo, co tu kryć, niezbyt przyjemnie pachnących śmieci. Nie miałam czasu, żeby z każdą zużytą pieluszką biegać do kosza na śmieci pod blokiem, dlatego musiałam znaleźć jakieś rozwiązanie, które pozwoli te śmieci przechowywać w domu.

Kupno szczelnego worka na pieluszki

worek na pieluchyOd znajomej dowiedziałam się, że przede wszystkim powinnam kupić specjalny worek na pieluchy. Zapytałam jej czym się wyróżnia taki worek. Dowiedziałam się od niej, że jest to specjalny worek wykonany ze wzmocnionej folii, która ma wiele zalet. Przede wszystkim jest grubsza niż ta przy normalnych workach na śmieci. Dzięki temu nie przepuszcza zapachów ani nie przesiąka od spodu. Takie worki są bardzo pojemne i są w stanie pomieścić nawet 100 zużytych pieluszek. Można je montować w specjalnych koszach na zużyte pieluchy, ale z powodzeniem sprawdzają się także w zwykłych koszach na śmieci. Posiadają one właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dlatego nie powodują namnażania się bakterii w powietrzu. Dowiedziałam się także, że można je dostać w wielu sklepach dziecięcych, także tych internetowych. Zamówiłam kilka takich worków online i już kilka dni później mogłam je wypróbować.

Okazało się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór. Takie worki na zużyte pieluszki okazały się bardzo pojemne i szczelne. Od teraz nie miałam już problemu z przechowywaniem zużytych pieluszek zanim mogłam udać się z nimi do śmietnika pod blokiem. Po mieszkaniu nie unosił się już zapach dziecięcego moczu, a ja mogłam zająć się czymś zupełnie innym. Jestem bardzo zadowolona również tego, że worki pochodzą z recyklingu.