NAPRAWA URZĄDZEŃ TRANSPORTU BLISKIEGO

Profesjonalna naprawa urządzeń transportu bliskiego

Podesty ruchome są to platformy, służące do podnoszenia ludzi bądź przedmiotów na duże wysokości. Najczęściej podesty ruchome można spotkać na budowach, ponieważ są tam one wykorzystywane do podnoszenia robotników i materiałów.

Naprawa urządzeń transportu bliskiego jest dobrze płatna

NAPRAWA URZĄDZEŃ TRANSPORTU BLISKIEGOPodesty ruchome są bezpieczniejsze dla pracowników budowy niż wspinaczka po metalowych rusztowaniach. Naprawa podestów ruchomych to coś, czym zajmują się wykwalifikowani fachowcy, ponieważ prawo wymaga tego, aby urządzenia transportu bliskiego były naprawiane w miejscach, które są do tego przygotowane zarówno pod względem sprzętu jak i pracowników. Wymogi są tak restrykcyjne, ponieważ od działania tych podestów zależy to, czy pracownicy będą bezpieczni podczas pracy na wysokościach. Podesty ruchome zaliczają się do tak zwanych urządzeń transportu bliskiego, czyli takich, które służą transportowaniu przedmiotów i osób na niewielkie odległości. Profesjonalna naprawa urządzeń transportu bliskiego to bardzo dobrze płatna praca, aczkolwiek również bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Do urządzeń transportu bliskiego można zaliczyć bardzo wiele różnych sprzętów, zaczynając od zwykłej, małej windy w bloku poprzez karuzelę na placu zabaw, a na ogromnym dźwigu pracującym na terenie budowy wieżowca kończąc. Hydrauliczne dźwigi samochodowe również należą do grupy urządzeń transportu bliskiego, są one bardzo często połączone z podestami ruchomymi. Hydrauliczne dźwigi samochodowe, czyli hds, służą najczęściej jako wysięgniki do podestów ruchomych. Jako, że ich stan jest bezpośrednio związany z bezpieczeństwem ludzi dlatego też wymagają bardzo częstej konserwacji. Rutynowa konserwacja hds zalecana jest raz na trzy miesiące, a wymagana pod groźbą kary raz na sześć miesięcy.

Naprawa hds jest dość skomplikowana i kosztowna, dlatego też wiele firm woli oddawać swoje hydrauliczne dźwigi samochodowe raz w miesiącu do serwisu w celu konserwacji niż później płacić ogromne sumy pieniędzy za naprawę. Firm, które naprawiają hds jest bardzo mało, dlatego zazwyczaj narzucają one bardzo wysokie ceny.