Profesjonalne osuszanie budynków pomoże zlikwidować wilgoć

Technologia osuszania budynków może być stosowana do tworzenia izolacji przeciwwilgociowej, poziomej i pionowej, od wewnętrznej strony budynków bez konieczności wykopywania zewnętrznych części ścian.

Usuwanie wilgoci za pomocą injekcji krystalicznej

profesjonalne osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejMetoda stosowana jest do osuszania wilgotnych obiektów, niezależnie od rodzaju użytego materiału do budowy, a także ich grubości i stopnia zawilgocenia. Wzrastająca wilgoć występuje wtedy, gdy woda gruntowa przemieszcza się w górę ściany przez małe pory w cegłach poprzez działanie kapilarne. Zdecydowanie najszybszym, najbardziej ekonomicznym i skutecznym sposobem w pozbywaniu się wilgoci jest profesjonalne osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej. Substancja zatrzymująca wilgoć wstrzykiwana jest w otwory wywiercone w spoinie zaprawowej. Następnie przenika przez mur w celu zapewnienia wodoodpornej bariery. Inną korzyścią jest to, że metoda iniekcji krystalicznej może być stosowana w ścianach silnie nasyconych wodą. Gdy wilgoć przenika wrażliwe materiały lub wykończenia, szczególnie w zajętych częściach budynku, staje się to bardzo dużym problemem. Wilgoć rozpuszcza sole z materiałów budowlanych, takich jak siarczan wapnia. Zaprawa traci swoje właściwości, jest wypłukiwana przez co konstrukcja budynku zostaje osłabiona. Preparaty przeciwdziałające wilgoci zostały opracowane, aby przeniknęły głęboko w materiał budowlany. Mają konsystencję, która pozwala wchłonąć składnik aktywny do podłoża zarówno w pionie, jak iw poziomie, bez zaciekania.

Właściciele domów, którzy  często zauważają problemy z wilgocią mają tendencję do szukania rozwiązań mniej kosztownych w połączeniu z naprawą lokalną zamiast wziąć pod uwagę szeroki zakres napraw. Warto podjąć decyzję o specjalistycznym podejściu do problemu, który pozwoli pozbyć się usterek raz na zawsze.