Program do fakturowania

 

Zakładając firmę, musimy dokonać wyboru w jakiej formie będziemy się rozliczali i czy samodzielnie, czy przy pomocy księgowej poprowadzimy swoją rachunkowość. Możemy to robić ręcznie, dzięki zakupionym specjalnym drukom akcydensowym, albo wykupić program komputerowy.

Gdzie kupimy program do fakturowania?

prosty program do fakturKsiążkę przychodów i rozchodów możemy prowadzić w programie księgowym, albo w wersji papierowej. To samo się tyczy wystawiania faktur sprzedażowych. Korzystając z druków, musimy pamiętać o kolejności numerów, gdyż Urząd Skarbowy będzie dociekać braku choć jednej faktury. Możemy skorzystać z elektronicznej wersji do wystawiania faktur, która ułatwia ewidencjonowanie sprzedaży. Prosty program do faktur umożliwia automatyczne nadawanie numerów dokumentom sprzedażowym, może być połączony z magazynem, albo nawet z kasą fiskalną. Mamy możliwość wybrania formy numerowania dokumentów takich jak faktury, paragony, wydania zewnętrzne, czy przesunięcia między magazynowe. Program daje możliwość tworzenia bazy z całego roku, dzięki czemu mamy wgląd w wielkość sprzedaży i zakupów w danym miesiącu, albo roku. Pod koniec każdego miesiąca należy zrobić wydruk potrzebny księgowej, przedstawiający zestawienie przychodów i kosztów, a program do faktur umożliwia jego wykonanie w łatwy i szybki sposób. Aby móc w pełni korzystać z programu, będziemy potrzebowali jedynie komputera, trochę miejsca na dysku i drukarkę, na której będziemy drukować faktury. Programy możemy kupić w firmach informatycznych, albo pobrać z internetu.

Niekoniecznie trzeba wydawać dużo pieniędzy na taki program, bo niektórzy producenci udostępniają w sieci darmowe wersje programów, które wystarczą do prowadzenia ewidencji dokumentów. Posiadają ograniczone możliwości, ale wystarczą do obsługi średniej wielkości firmy.