Projekt studni i raport wód podziemnych

Studnie są rozwiązaniami bardzo uniwersalnymi. Wykorzystuje się je nie tylko w rolnictwie, przemyśle, ale również mają zastosowanie prywatne i komercyjne. Wiadomo, że budowa studni głębinowej zawsze wiąże się z dość wysokimi kosztami, ale z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że koszt inwestycji zawsze zwraca się po pewnym czasie użytkowania studni.

Studnia z pompą głębinową i głowicą z zasuwą

studnie głębinowe bielskoPrzed rozpoczęciem budowy konieczne jest jednak wykonanie projektu. W ten sposób można wybrać rozwiązanie, które będzie zdecydowanie najlepsze dla danego klienta. Studnia głębinowa nazywana jest również studnią wierconą i to ona stanowi prywatne źródło ujęcia wody pitnej. W przypadku studni głębinowej warstwy wodonośne są zdecydowanie korzystniejsze. Położone są one na tyle głęboko, że rzadko zdarza się, by dotarły do nich jakiekolwiek zanieczyszczenia. Dlatego studnie głębinowe bielsko cieszą się tak dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Przed budową studni głębinowej konieczne jest wykonanie raportu wód podziemnych. Firmy geotechniczne są w stanie sprawdzić, na jakiej głębokości znajdują się wody podziemne. Takie wody muszą najpierw zostać przebadane – czy nadają się do stosowania w gospodarstwie domowym. Określana jest zawartość zanieczyszczeń, bakterii, minerałów znajdujących się w wodzie. Woda pobierana jest do laboratorium w trakcie badania na miejscu odwiertu. Kiedy pojawią się wyniki opracowań i będą one pozytywne, możliwe jest wykonanie odwiertu studni głębinowej.

Wbrew pozorom taki odwiert wcale nie trwa długo. Studnia zawsze jest odpowiednio obudowana i zabezpieczona. Na dnie studni znajduje się specjalna pompa głębinowa. Ważna jest też głowica, która posiada zasuwę i zawór zwrotny. W każdej chwili można regulować i odcinać dopływ wody pochodzącej ze studni głębinowej.