Projektowanie zabawek to praca dla dużych dzieci

Moja praca to realizacja marzeń niejednego dziecka. Bajkowa, kolorowa, pełna wymagających dziecięcej wyobraźni wyzwań. Na co dzień projektuję zamki dmuchane. Moje zadanie zaczyna się od najzwyklejszego ołówka oraz czystej kartki. Niczym za dawnych lat podczas lekcji plastyki siadam przy biurku i rozpoczynam tworzenie.

Jak powstają dmuchańce?

dmuchańceJako pierwsza powstaje bryła- zarys, kształt. Rozmyślam nad rozmiarami konstrukcji, nachyleniem zjeżdżalni, wysokością schodków, szerokością materacy. Kiedy wszelkie szczegóły techniczne są już dopracowane rozpoczynam najprzyjemniejszą część mojego tworzenia. Dodaję dmuchane zwierzaki, palmy, czy pojazdy. Rozpinam w wyobraźni drabinki prowadzące na szczyt ślizgawki. Czasem niczym w prawdziwym zamku szkicuję wieże i bramy. Małpy, niedźwiadki, czy głowy piratów- wszystko zależnie od zamówienia oraz aktualnego pomysłu. Później najtrudniejsze zadanie- rozrysowuję i wymiaruję poszczególne elementy składowe- takie, po wycięciu których uda się skleić gotową zabawkę. Następnie miejsce ołówka zastępują kredki. Niczym dziecko spędzające czas nad kolorowanką dobieram barwy dla stworzonego szkicu. Nadaję wyraz całej budowli. Barwne dmuchańce zaczynają cieszyć oko odbiorcy. Piraci otrzymują koszulki w biało-niebieskie pasy, zwierzęta barwne futerka. Kiedy wszystko jest już gotowe nadchodzi czas na wybór materiału. Z licznych katalogów dobieram gumę o kolorze najbardziej zbliżonym do tego, który zrodził się w mojej wyobraźni. Wybieram materiał o odpowiedniej wytrzymałości- zależnie od gabarytów zabawki. Kataloguję wybrane tworzywa, powstaje legenda pełna odnośników przypisana do rysunku. Na tym kończy się moje zadanie.

Gotowy projekt trafia do wytwórcy. Proces tworzenia nie trwa długo, Najwięcej czasu zajmuje przeprogramowanie maszyn na tworzenie odpowiednich elementów. Jednak już po kilkunastu dniach mogę podziwiać gotowe dmuchane zamki, które dumnie opuszczają fabrykę i trafiają do nowego właściciela.

Czytaj więcej na: www.dmuchance-opolskie.pl